Poduszki ortopedyczne

Zdrowie i uroda

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Poduszki ortopedyczne

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Pozycja ciała podczas snu, pracy, a nawet uprawiania sportu jest kluczowym elementem, który najlepiej zapobiega urazom oraz schorzeniom kręgosłupa. Niestety nie zawsze pamiętamy o prawidłowej pozycji, szczególnie siedząc lub leżąc, a to może wywołać poważne konsekwencje. Dlatego też dla odpowiedniego wsparcia kręgosłupa warto rozważyć zakup poduszki ortopedycznej, która dzięki swojej budowie gwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu, zapobiega drętwieniom, a także posiada właściwości hipoalergiczne.

Poduszki ortopedyczne do spania

Sen zajmuje człowiekowi około 1/3 życia. Jest to najważniejszy element naszej codzienności, jeżeli chodzi o regenerację organizmu. Dlatego też należy zadbać o odpowiednią jakość snu. W tym celu warto zaopatrzyć się poduszkę ortopedyczną, która jest najlepszym sposobem na spokojny, głęboki i zdrowy sen. Poduszki ortopedyczne dzięki specjalnemu profilowaniu odciążają szyjny odcinek kręgosłupa. Materiały, z jakich produkowane są poduszki ortopedyczne do spania, zapewniają odpowiedni przepływ powietrza oraz zapobiegają gromadzeniu się mikroorganizmów lub alergenów. Poduszki ortopedyczne do spania należy wybierać biorąc pod uwagę indywidualne preferencje dotyczące twardości, a także pozycję, w jakiej śpimy – na plecach, boku lub brzuchu.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Pozycja podczas siedzenia jest równie istotna, jak ta, w jakiej śpimy. Najczęstszym powodem urazów kręgosłupa jest właśnie długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, bez prawidłowej postawy. Podczas siedzenia wytwarza się ogromna siła nacisku na kręgosłup. Z nieprawidłowej postawy siedzącej biorą się między innymi bóle głowy, drętwienia kończyn, a nawet bóle nadgarstków. Koniecznie należy zadbać o to, jak siedzimy. Prawidłowa postawa siedząca ma ogromny wpływ na nasz kręgosłup, a tym samym całe ciało. Aby wesprzeć się w zachowaniu prawidłowej postawy warto wybrać poduszki ortopedyczne do siedzenia. Sklep Carrefour poleca bogaty wybór poduszek do siedzenia a także poduszki wspierające odcinek lędźwiowy, jak również podpórki pod plecy. Niezależnie od potrzeb, każdy znajdzie na naszych stronach doskonałe i trwałe wsparcie dla kręgosłupa zarówno podczas snu, jak i pracy, czy poruszaniu się samochodem. Serdecznie zapraszamy.