Depilacja woskiem, pastą

Zdrowie i uroda

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Depilacja woskiem i pastą cukrową

Jaką pastę do depilacji wybrać?

Znana od stuleci i stosowana Bliskim Wschodzie metoda depilacji pastą cukrową zyskuje coraz większą popularność. Przez wieki do depilacji pastą stosowało się karmel czyli roztopiony cukier (halaweh). Dziś pasta to specjalna masa, która zawiera poza cukrem sok z cytryny i łagodzących ziół. Dzięki depilacji pastą cukrową skóra jest gładka przez około 2-3 tygodni. Metoda depilacji pastą jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób cierpiących na alergie, żylaki czy pękające naczynka. Pasta cukrowa nie podrażnia naskórka, gdyż okleja jedynie włoski, a stosowanie jej na zimno eliminuje ryzyko oparzenia skóry. Pastę zmywa się wodą, bez konieczności stosowania innych środków czy pocierania skóry. Dla osób zainteresowanych depilacją pastą istnieją następujące metody:

  • Depilacja na zimno – wykorzystuje się gotowe folie z pastą, którą należy rozgrzać w dłoniach lub w wodzie, aż zacznie się kleić,
  • Depilacja na ciepło – pastę rozgrzewa się w gorącej wodzie, a następnie rozprowadza szpatułką na depilowanych fragmentach ciała, a następnie wystarczy przykleić pasek materiału i zerwać pastę,

Najlepszym sposobem aplikacji pasty jest wykorzystanie specjalnych aplikatorów, które równomiernie rozprowadzą pastę na powierzchni ciała. Aplikator w formie rolki rozgrzewa się w dłoniach lub w wodzie. Wykorzystanie urządzenia aplikującego eliminuje w praktyce brudzenie dłoni klejącą mazią.

Pasty cukrowe do depilacji

Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zakupów pasty cukrowej i aplikatorów pasty. Bez wątpienia, stosowana od setek lat metoda depilacji pastą powoduje niewielki ból oraz praktycznie brak podrażnień. Jeśli zależy Ci na bezbolesnej i dokładnej depilacji, pasta cukrowa ze sklepu Carrefour.pl jest właśnie dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy.