Myjki i gąbki

Zdrowie i uroda

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Myjki i gąbki

Jaką myjkę do kąpieli kupić?

Już ponad 2000 lat gąbki do kąpieli są stałym towarzyszem mycia i pielęgnacji skóry. Dzięki specyficznej strukturze są przyjemne w dotyku, delikatnie masują i usuwają brud oraz martwy naskórek. Wśród dostępnych w ogromnym wyborze na rynku myjek do ciała możemy spotkać ich dwa zasadnicze wersje – myjki naturalne i syntetyczne. Odpowiedź na pytanie, na którą się zdecydować nie jest, wbrew pozorom, prosta. Każdy rodzaj myjki posiada bowiem swoje wady i zalety. Sprawdźmy jakie.

Syntetyczne myjki i gąbki do ciała

Dostępne w zdecydowanej większości myjki i gąbki syntetyczne wykonane są z tworzyw sztucznych. Możemy wybierać wśród ich nieograniczonej wręcz ilości kolorów i kształtów. Pozwala to dobrać gąbki i myjki kolorystycznie do aranżacji łazienki. Jednak gąbki i myjki syntetyczne szybko się kruszą, a ponadto osadza się na nich duża ilość bakterii. Z drugiej jednak strony niska cena i duża dostępność powodują, że myjki i gąbki syntetyczne można często i bez problemu wymieniać na nowe.

Gąbki i myjki naturalne – czy lepsze?

Bez wątpienia droższe od syntetycznych, gąbki i myjki naturalne odróżniają się również większą miękkością i delikatnością. Naturalne gąbki i myjki są również bardziej wytrzymałe od swoich syntetycznych odpowiedników. Wygrywają również jeżeli chodzi o osadzanie bakterii na ich powierzchni. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy gąbki i myjki naturalne nie były bielone. Taki zabieg produkcyjny powoduje niestety szybkie kruszenie się podczas użytkowania.

Dla dzieci poleca się ponadto najbardziej delikatne i łagodne dla skóry myjki i gąbki dziecięce. Ich struktura nie podrażnia wrażliwej skóry maluchów, zachowując jednocześnie doskonałe właściwości oczyszczające. Myjki i gąbki dla dzieci wykonane są najczęściej z bardzo delikatnych i przyjemnych w dotyku materiałów. Wyraziste kolory i ciekawe kształty zachęcają maluchy do zabawy podczas kąpieli.

Co zatem wybrać? Które myjki i gąbki będą najlepsze? Odpowiedź może być tylko jedna – te odpowiadające w największym stopniu Waszym wymaganiom. Najlepsze myjki i gąbki do kąpieli, w najlepszych cenach, znajdziecie na stronach sklepu Carrefour - serdecznie zapraszamy!