Wody perfumowane

Zdrowie i uroda

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Perfumy męskie i wody perfumowane

Perfumy i wody perfumowane dla mężczyzn

Oprócz zadbanego wyglądu i zachowania, wizerunek mężczyzny tworzy także zapach. Sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem perfum i wód perfumowanych, a różnorodność zapachów może przyprawić o zawrót głowy. Niestety, każdy zapach perfum i wód perfumowanych na każdym z nas będzie inny, co sprawia, że wybór odpowiedniego jest jeszcze trudniejszy. W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór perfum i wód perfumowanych, dlatego też z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

Jaka jest różnica pomiędzy perfumami a wodami perfumowanymi?

Każdy wyrób zapachowy dostępny na rynku nosi odpowiednią nazwę. W czasie zakupów możemy natknąć się na perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe i wody kolońskie. Jednak jaka jest między nimi różnica? Podstawową różnicą, kwalifikującą zapachy dla mężczyzn jest to, jaki procent olejków zapachowych dany produkt posiada. I tak:

 • perfumy – są najdroższym spośród wymienionych produktów, gdyż stężenie olejków zapachowym w ich składzie jest największe. Perfumy zawierają 15-40 % zapachu w roztworze, dzięki czemu jedna kropla perfum pachnie bardzo intensywnie i na skórze utrzymuje się przez długi czas;
 • wody perfumowane – zaraz za perfumami, posiadają najwięcej olejków zapachowych. W roztworze znajduje się 10-15 % zapachu, pachnie stosunkowo długo;
 • wody toaletowe – są chyba jednym z najczęściej wybieranych produktów zapachowych przez mężczyzn. Zawierają 4-8 % zapachu w roztworze, więc utrzymują się na skórze stosunkowo krótko;
 • wody kolońskie – są najtańszym rozwiązaniem. Zawartość zapachu w wodach kolońskich nie przekracza 5%.

Najmniejszą zawartość olejków zapachowych posiadają mgiełki i dezodoranty. Ich zawartość w roztworze nie przekracza bowiem 2%.

Perfumy męskie i wody perfumowane jako idealny prezent

Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla swojego mężczyzny, doskonałym pomysłem będzie zakup prawdziwych perfum lub wody perfumowanej. Jeśli chcesz, aby Twój partner pachniał wyjątkowo przy każdej okazji, zdecyduj się na zakup perfum lub wody perfumowanej dla mężczyzn. Jeśli boisz się nowości, możesz sprawić mu wyjątkowy prezent w postaci zapachu, którego używa na co dzień. Jeśli jednak lubicie nowości i szukacie czegoś wyjątkowego, postaw na zakup zupełnie nowego zapachu.

Jeśli przeraża Cię mnogość zapachów, przedstawiamy uproszczenie w postaci kategoryzacji:

 • cytrusowe – uważane za energetyzujące,
 • wodne – charakteryzują się świeżością,
 • owocowe – kojarzone z młodością i wyjątkowym stylem,
 • drzewne – mają zwykle głęboki zapach,
 • orientalne – bardzo intensywne i zmysłowe,
 • paprociowe – mają przyjemny zapach, kojarzący się z lasem,
 • ziołowe – kompozycje zapachowe różnych ziół, są bardzo orzeźwiające i świeże,
 • zielone – podobnie jak zapachy ziołowe, są mieszanką herbat i traw, przez co są świeże i orzeźwiające.

Pośród perfum możemy natknąć się również na te, które wytwarzane są syntetycznie (aldehydowe). Najrzadziej spotykane są zapachy tytoniowo-skórzane, które zwykle przeznaczone są dla koneserów zapachowych.

W ofercie sklepu Carrefour znajduje się szeroka gama perfum dla mężczyzn i wód perfumowanych w atrakcyjnych cenach. Wszystkie zapachy oferowane przez nasz sklep pochodzą od renomowanych producentów. Wybierając perfumy i wody z naszej oferty możesz mieć pewność, że nie zawiodą Cię one w żadnej sytuacji, a każda randka będzie udana.