Filtry

Marki

Uchwyty TV

Wszystkie produkty w Uchwyty TV: znaleziono 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

189
00
 

1 szt.

49
99
 

1 szt.

z 1

Uchwyty na TV, czyli pomoc w przymocowaniu telewizora na ścianie

Wiszący na ścianie telewizor nikogo już nie dziwi, a projektując swoje mieszkania, bardzo często decydujemy się właśnie na takie rozwiązania. Uchwyty na TV pomogą nam stabilnie przytwierdzić odbiornik do ściany, zyskać dodatkową przestrzeń w salonie i stworzyć sobie komfortową strefę oglądania ulubionych filmów i seriali we własnym domu. Warto rozważyć zakup uchwytu do TV jako alternatywę dla klasycznej szafki RTV.

 

Zalety posiadania podwieszanego TV na ścianie

Montaż TV na ścianie niesie ze sobą szereg korzyści. Rozwiązanie to docenią właściciele małych mieszkań, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Uchwyty do TV pozwolą przytwierdzić odbiornik do wybranej ściany, dzięki czemu zyskamy dodatkową przestrzeń do zagospodarowania na podłodze.

Uchwyty do TV na ścianę pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu podczas oglądania. Wszystko to dzięki temu, że granica wysokości mebli nie wyznacza konkretnego miejsca położenia telewizora na ścianie. Telewizor możemy powiesić na wysokości, która nam odpowiada, w miejscu, w którym niekoniecznie zmieściłaby się szafka RTV. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na wybór uchwytu z możliwością regulacji, zyskamy pełną swobodę manewrowania odbiornikiem i ustawiania jego pozycji pod aktualne potrzeby.

Telewizor powieszony na ścianie potrafi zgrabnie wtopić się w aranżację wnętrza i wcale nie musi rzucać się w oczy. Jeśli jednak chcemy, odpowiednie uchwyty TV pozwolą nam zawiesić go w centralnym miejscu salonu i mocno wyeksponować. Zyskamy w ten sposób większą swobodę urządzania, zwłaszcza że do montażu uchwytów nie potrzebujemy ani specjalistycznej wiedzy, ani narzędzi.

Uchwyty na TV – rodzaje

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom klientów, producenci uchwytów do telewizorów stworzyli kilka modeli tego typu akcesoriów:

  • Uchwyty płaskie – podstawowy rodzaj uchwytu do TV, który pozwala na montaż telewizora „na płasko”, czyli bardzo blisko ściany. Tego typu rozwiązanie nie umożliwia regulacji położenia odbiornika. Sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach i jest w stanie utrzymać ciężkie odbiorniki TV.
  • Uchwyty uchylne – te uchwyty na TV pozwalają na montaż telewizora na ścianie i jego regulację w pionie. To dobre rozwiązanie, jeśli pomieszczenie, w którym jest telewizor, jest mocniej nasłonecznione. Dzięki możliwości zmiany pozycji w zakresie góra–dół możemy zwiększyć swój komfort oglądania.
  • Uchwyty ruchome – to uchwyty, które pozwalają na pełną regulację położenia TV na ścianie. Zakres ruchów obejmuje zarówno pion (góra–dół), jak i poziom (lewo–prawo). Dobrej jakości uchwyty na TV ruchome osadzone są na ramieniu, które dodatkowo umożliwia manewr odsuwania oraz dosuwania TV do powierzchni ściany.

Uchwyty na TV – jaki wybrać?

Wybierając uchwyt do TV, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego odpowiednie sparowania z odbiornikiem. Uchwyty do TV 65 cali będą miały większą wytrzymałość niż uchwyty do TV 50 cali. Warto wziąć to pod uwagę, robiąc zakupy.

 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu