Cofnij do
Marki
Sortuj po:
Najpopularniejsze
z 1
Idealnie wyprasowana koszula, spodnie w kant czy letnia sukienka to doskonała wizytówka każdego z nas. Jeśli jesteśmy w posiadaniu dobrego żelazka parowego, mamy ten komfort, że w każdej chwili możemy dokładnie wyprasować elementy naszej garderoby. Dobre żelazka do prasowania znacznie ułatwiają troskę o schludny wygląd ubrań, które nosimy na co dzień, a także tych zakładanych tylko na specjalne okazje.
Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu żelazka, należy pamiętać, że mamy do wyboru dziesiątki produktów, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale także ceną, funkcjonalnością i parametrami technicznymi. Jakie powinno być dobre żelazko? Przede wszystkim takie, które dobrze odpowie na nasze potrzeby.
Wybierając żelazko, zwróćmy uwagę na jego moc – to właśnie ona decyduje, jak szybko urządzenie będzie gotowe do pracy. Za skuteczność prasowania odpowiada siła wyrzutu pary – im będzie ona większa, tym łatwiej żelazko pozwoli usunąć zagniecenia. Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania stopy żelazka. Powinien dobrze ślizgać się po tkaninie i być odporny na zarysowania. Do najpopularniejszych należą dziś stopy ceramiczne, które oferują dobry stosunek jakości do ceny. Drogą, ale za to najlepszą opcją są stopy z domieszką szafiru. Tego typu rozwiązanie cechuje się nawet czterokrotnie większą odpornością na zarysowania niż w przypadku innych stosowanych materiałów.
Żelazka do prasowania na co dzień powinny być przede wszystkim poręczne i lekkie. Najlepiej jeśli podczas prasowania nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu związanego z ciężarem urządzenia i nieporęczną, źle wyprofilowaną rączką, po której dodatkowo ślizga się dłoń. Kupując żelazko, zdecydowanie warto więc zwrócić uwagę na oba te parametry.
Żelazka ręczne oferują swoim użytkownikom ciekawe funkcje, których zadaniem jest zwiększenie ich funkcjonalności i poprawa komfortu użytkowania. Wybrane żelazka tradycyjne posiadają na przykład funkcję strażak, która samoistnie wyłączy żelazko, jeśli nie będziemy go używać. Warto wspomnieć też o funkcji Anti Calc, odpowiadającej za samoodkamienianie urządzenia, lub Self Clean, która automatycznie wypłukuje osad.
Przedział cenowy żelazek jest naprawdę szeroki. Najtańsze modele możemy kupić już za ok. 40 zł, jednak należy mieć na uwadze, że są to urządzenia podstawowe, które nie zachwycają jakością ani technicznymi parametrami. Dobrej jakości żelazka kupimy do 300 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy już urządzenia, które dobrze spełnią swoją funkcję i posłużą przez kilka lat. Na rynku dostępne są również droższe żelazka, których cena potrafi sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Są to już urządzenia profesjonalne, najczęściej wyposażone w stację pary. Tego typu sprzęty trafiają przeważnie do sklepów z odzieżą czy renomowanych pracowni krawieckich.
Lista kategorii
Zużyty sprzęt i opakowaniaCertyfikat BIOPoznaj Nutri-scoreQR kodyNiedziele handlowe 2024Dodatkowe listingiUstawienia cookies