Odkurzacze

Wszystkie produkty w Odkurzacze: znaleziono 8 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

999
00
 

1 szt.

199
00
 

1 szt.

899
00
 

1 szt.

289
00
 

1 szt.

149
00
 
169,00 zł najniższa cena

1 szt.

219
00
 

1 szt.

179
00
 

1 szt.

399
00
 

1 szt.

z 1

Odkurzacze pionowe – niezawodni pomocnicy w codziennych porządkach

Odkurzacze pionowe, zasilane na kabel bądź bezprzewodowe, cieszą się coraz większą popularnością. Ten typ urządzeń niesie ze sobą szereg korzyści, które powodują, że doskonale sprawdzą się podczas codziennego użytkowania. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest taki oczywisty, ponieważ rynek zasypuje nas różnymi propozycjami. Jakie odkurzacze pionowe są najlepsze? Co wyróżnia dobry sprzęt?

Odkurzacze pionowe są niezawodnym pomocnikiem w sprzątaniu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto poznać ich rodzaje, a także funkcjonalności, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego modelu i dobrym zainwestowaniu pieniędzy. Przed zakupem określmy też nasze oczekiwania – jaki typ powierzchni będziemy sprzątać (panele, płytki, dywany) i jak duża jest przestrzeń domu lub mieszkania. Kiedy odpowiemy sobie na te pytania, będzie nam łatwiej wybrać odkurzacz pionowy, który na co dzień sprosta naszym wymaganiom.

Odkurzacze pionowe – zalety urządzeń

Odkurzacze Zelmer pionowe lub urządzenia innych wiodących producentów małego AGD mogą pełnić rolę głównego sprzętu czyszczącego w domu. Oto kilka ważnych cech, które przemawiają za zakupem odkurzaczy pionowych:

  • Odkurzacze bezworkowe likwidują konieczność ciągłego kupowania worków i ich wymiany, która jest konieczna, jeśli zdecydujemy się na odkurzacze workowe. Większość z nich posiada specjalny zbiornik, który po zapełnieniu należy po prostu zdjąć i opróżnić. To rozwiązanie szczególnie polecane jest alergikom.
  • Długa rączka sprawia, że nie musimy przyjmować niekomfortowej pozycji podczas odkurzania. To duży plus, zwłaszcza dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.
  • Odkurzacze pionowe to małe odkurzacze, więc łatwiej je przechować. Są smukłe, nie mają długiej giętkiej rury, więc z powodzeniem mogą zmieścić się np. w szafie.
  • Wiele modeli odkurzaczy pionowych pracuje naprawdę cicho, przez co podczas odkurzania możliwe jest słuchanie ulubionej muzyki bądź oglądanie TV.
  • Odkurzacze mocne pionowe poradzą sobie z większością powierzchni i dywanów. Im większa moc, tym oczywiście większa skuteczność podczas odkurzania. W parze z tym parametrem idzie również rosnąca cena.
  • Odkurzacze pionowe bezprzewodowe dają większą swobodę pracy niż modele, które ciągną za sobą kabel.

Dodatkowe funkcje w odkurzaczach pionowych

Wiele modeli odkurzaczy pionowych wyposażonych jest w funkcję mycia podłóg na mokro. Umożliwiają to zbiornik na wodę i płyn oraz specjalna końcówka. Dzięki temu liczba sprzętów niezbędna do wykonania podstawowych porządków maleje. Tego typu odkurzacze sprawdzą się również podczas sprzątania rozlanych napojów.

Odkurzacz pionowy, który ma funkcję odkurzania ręcznego, można zamienić w mały, poręczny sprzęt, który pozwoli nam dotrzeć w trudnodostępne miejsca lub na przykład odkurzyć samochód. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę, czy model ma końcówkę, która nazwana jest elektroszczotką – poradzi sobie z typowymi dywanami włochaczami.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu