Lampy owadobójcze

Znaleziono: 3 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

21   
99
15
00
 
Najniższa cena z 30 dni: 21,99 zł

1 szt.

-32%
36   
99
25
00
 
Najniższa cena z 30 dni: 36,99 zł

1 szt.

-32%
54   
99
25
00
 
Najniższa cena z 30 dni: 25,00 zł

1 szt.

z 1

Lampa owadobójcza – sprawdzony sposób na komary i inne owady

Latem kiedy pogoda za oknem dopisuje, zwłaszcza wieczorem dobry humor psują irytujące owady. Uciążliwe komary czy muchy są szczególnie natrętne i potrafią skutecznie utrudnić relaks lub pracę na świeżym powietrzu. W pozbyciu się tego problemu sprawdzi się lampa owadobójcza i łapka owadobójcza. Oba urządzenia są równie pomysłowe i łatwe w obsłudze, choć znacznie się od siebie różnią.

Lampa owadobójcza – zastosowanie i zasada działania

Przeznaczenie lamp owadobójczych jest bardzo szerokie. Lampa owadobójcza do domu może znaleźć również zastosowanie na zewnątrz i odwrotnie. Z powodzeniem produkty te można stosować we wnętrzach budynków, ogrodach, balkonach i tarasach, a także gabinetach lekarskich, sklepach czy na przykład na biwaku. Możliwości są praktycznie nieograniczone, a samo działanie lampy jest nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne dla człowieka, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych chemicznych środków.

Lampa UV owadobójcza to urządzenie owadobójcze o bardzo prostej metodzie działania. Produkt wykorzystuje naturalne skłonności owadów, które po zapadnięciu zmroku poszukują światła do orientacji w terenie. Emitowane przez lampę światło, które pochodzi z żarówek UV, skutecznie przyciąga je i wabi. Wszystko dlatego, że długość jego fal jest bardzo zbliżona do tych, które emitują Słońce i Księżyc. Owady, które raz wpadną w zastawioną przez lampę pułapkę zazwyczaj nie mają już możliwości odwrotu i zostają unieszkodliwione.

Lampa owadobójcza na zewnątrz i do wewnątrz – rodzaje

Choć lampa owadobójcza ma dokładnie taki sam sposób działania jeśli chodzi o wabienie owadów, to już sam sposób unieszkodliwiania ich może być różny. W sklepach można znaleźć trzy typy lamp – rażące, lepowe oraz wiatrakowe. Który z nich jest najlepszy? Zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Rażąca lampa owadobójcza do ogrodu unieszkodliwia owady poprzez porażenie ich prądem o sporym natężeniu. Wyładowanie następuje w momencie gdy latający owad dotyka specjalnej siatki, a martwy już komar wpada do specjalnego pojemnika. Nieco inne działanie wyróżnia lampy lepowe, które jak sama nazwa wskazuje, zatrzymują owady poprzez lepką powierzchnię, z której te już nie mogą się wydostać. Taki wkład oczywiście należy co jakiś czas wymieniać. Ostatnim rodzajem lamp są lampy wiatrakowe. Mechanizm wiatraka zasysa zwabione światłem owady do specjalnego pojemnika. Ten rodzaj lamp jest najlepszy dla osób, które nie chcą ich zabijać, a jedynie je unieszkodliwić.

Łapka owadobójcza na komary i nie tylko

W walce z natrętnymi owadami skutecznym urządzeniem jest również łapka owadobójcza. Ten rodzaj produktu wymaga ręcznej obsługi i bardzo szybko radzi sobie z intruzami. Wystarczy wcisnąć przycisk, który uruchamia napięcie w siatce i dotknąć latającego komara bądź muchę. Owad ginie w przeciągu sekundy rażony prądem. Minusem urządzenia jest fakt, że unieszkodliwione komary nie wpadają do żadnego pojemnika i trzeba je każdorazowo sprzątać.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu