Filtry

Marki

Żarówki

Znaleziono: 10 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

57
99
 

1 szt.

31
99
 

1 szt.

17   
99
4
00
 

1 szt.

-78%
23   
99
9
00
 

1 szt.

-62%
18   
99
9
00
 

1 szt.

-53%
15
99
 

1 szt.

23   
99
9
00
 

1 szt.

-62%
13
99
 

1 szt.

7
99
 

1 szt.

17   
99
4
00
 

1 szt.

-78%

z 1

Żarówki LED – ekologiczne oświetlenie dla domu i ogrodu

Żarówki LED z powodzeniem wypierają tradycyjne żarówki żarowe. Ich popularność stale rośnie, ponieważ tego rodzaju oświetlenie jest o wiele bardziej wydajne, a przy tym ekologiczne i atrakcyjne wizualnie. Żarówki ledowe występują w wielu kształtach do wyboru, dlatego możemy dopasować je do własnych oczekiwań i potrzeb. Co warto wiedzieć i czym kierować się podczas zakupów? Oto kilka praktycznych wskazówek.

 

Żarówki LED – zalety użytkowania

Żarówki wykonane w technologii LED mają wiele zalet, które warto poznać, jeśli wciąż zastanawiamy się nad wyborem odpowiednich źródeł światła do naszego domu, mieszkania, ogrodu czy miejsca pracy. Oto najważniejsze z nich:

  • Czas pracy – żarówki ledowe mają zdecydowanie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki żarowe. Mogą świecić nawet 25 razy dłużej niż żarówki żarowe i aż 10 razy dłużej niż tak zwane halogeny. Szacuje się, że średni czas pracy żarówki LED może wynosić nawet 50 000 godzin.

  • Ekologiczne rozwiązania – żarówki typu LED są ekologiczne. Podczas ich produkcji nie wykorzystuje się rtęci czy innych niebezpiecznych i szkodliwych dla środowiska substancji. Dzięki temu użytkownicy oświetlenia LED nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska.

  • Emisja ciepła – jak wielu z nas może kojarzyć, tradycyjne żarówki żarowe już po kilku minutach pracy osiągają temperaturę, która sprawia, że bez ryzyka poparzenia nie możemy wziąć ich w ręce. Żarówki ledowe nie nagrzewają się, ponieważ generują mało ciepła. Przez cały czas pracy są więc neutralne w dotyku, co sprawia, że użytkuje się je np. w chłodniach.

  • Różnorodne formy i kształty – w sprzedaży dostępne żarówki z różnymi gwintami. Najpopularniejsze z nich to żarówki LED E14 oraz E27. Żarówki E14 pasują głównie do mniejszych lamp, takich jak lampy biurkowe i plafony. Żarówki E27 mają dość spory gwint i będą pasować do większości dekoracyjnych lamp.

Czy oświetlenie typu LED ma wady? Jeśli mielibyśmy na siłę się ich doszukiwać można wspomnieć o cenie. Żarówki ledowe są droższe od pozostałych źródeł światła. Warto jednak zauważyć, że podziałają dłużej, co w finalnym rozrachunku zrekompensuje nam początkowo poniesione koszty.

Żarówki ledowe o charakterze dekoracyjnym

Oprócz tego, że nowoczesne oświetlenie LED świeci dłużej, jest ekologiczne i sprawdzi się w większości lamp, to dodatkowo potrafi wyglądać bardzo atrakcyjnie. Żarówki ledowe dostępne są w różnych kształtach, które przybierają formę pękatych baniek czy stożków. Mogą być wykonane z mlecznego lub przydymionego szkła, a ich wnętrze często zdobią ciekawie ułożone druciki. Szeroki asortyment daje nam wiele możliwości dopasowania tego typu produktów do własnych potrzeb.

 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu