Naturale Wapno Ogrodnicze Biopon 1 kg

-13%
Naturale Wapno Ogrodnicze Biopon 1 kg
Promocja obowiązuje do 04.08.2024
6
99
 
7,99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką
1 kg
6,99 zł/1 kg

Naturale Wapno Ogrodnicze Biopon 1 kg

 

Uniwersalne wapno ogrodnicze przeznaczone do bielenia drzew oraz odkwaszania gleby o zbyt niskim odczynie. Bardzo wydajne i proste w stosowaniu. Bielenie drzew i krzewów w okresie zimowo-wiosennym zabezpiecza je przed przemarzaniem i powstawaniem głębokich pęknięć, przez które rośliny są mocno narażone na infekcje i inwazje szkodników. Zabezpieczony wapnem biały pień skutecznie odbija promienie słoneczne, co ogranicza jego nagrzewanie. Dzięki temu nocą, kiedy temperatura gwałtownie spada, nie dochodzi do powstawania tzw. ran zgorzelinowych, czyli pionowych pęknięć kory. Wapno tworzy na powierzchni pnia warstwę ochronną, która skutecznie chroni roślinę przez całą zimę i wiosnę. Odkwaszanie gleby za pomocą wapna pozwala utrzymać optymalny odczyn podłoża, poprawia jego strukturę i wspomaga działanie innych nawozów poprzez zwiększenie przyswajalności mikroelementów. Konieczność okresowego przeprowadzania takiego zabiegu wynika z tego, że odczyn gleby systematycznie i w sposób naturalny ulega obniżeniu (tzw. zakwaszanie gleby), a większość polskich roślin preferuje podłoże o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

Specyfikacja:

  • Marka: Biopon

  • Ean: 5904517009462

  • Przechowywać w temperaturze otoczenia

  • Pojemność: 1 kg

Sposób użycia:

Bielenie drzew:
Stosować od listopada do końca marca. Bielenie wykonać w bezdeszczowy dzień w temp. powyżej 0°C. Zabieg powtarzać w przypadku zmycia wapna przez deszcz. Zaleca się bielić wszystkie drzewa owocowe i pienne krzewy (porzeczki, agrest).
Sporządzenie roztworu do bielenia:
- przygotuj wiaderko i wlej do niego potrzebną ilość wody,
- wsypuj powoli wapno do wody ciągle mieszając, aż do uzyskania jednolitej pasty,
- pomaluj pnie drzew oraz grube pędy krzewów.

wapnowanie (odkwaszanie) gleby:
Stosować późną jesienią lub wczesną wiosną, najlepiej na 3 - 4 tygodnie przed planowanym siewem lub sadzeniem roślin oraz przed zastosowaniem innych nawozów organicznych. Wapno rozsypać na wilgotną glebę w ilości 0,5 - 1 kg na 10 m2 przy bezwietrznej pogodzie. Można je również stosować na glebę obsadzoną roślinami, ale wówczas konieczne jest obfite podlanie nawożonej powierzchni, celem usunięcia białego pyłu z roślin. Wystarczy jeden zabieg w sezonie. Nie stosować wapna pod rośliny kwasolubne takie jak: rododendrony, borówki, azalie, itp. Pod warzywa takie jak: pomidor, ogórek, marchew, pietruszka, seler, groch, fasola wapnowanie należy przeprowadzić najpóźniej jesienią.

Skład:

Nawóz WE, środek wapnujący, wapień naturalny, Typ nawozu: Wapień - rozdrobniony, Liczba zobojętniania: 50-55, wapń całkowity: 34-36%

Środki ostrożności:

Przechowywać w oryginalnym szczelnie zamkniętym opakowaniu w suchym, chłodnym miejscu z dala od żywności.

Pierwsza pomoc:
Oczy przemyć wodą, skórę wodą z mydłem. W razie potrzeby lub połknięcia skontaktować się z lekarzem. 
Skutki uboczne nie są znane.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu