Grille i akcesoria

Wszystkie produkty w Grille i akcesoria: znaleziono 12 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

19
99
 

1 szt.

49
99
 

3 szt.

16,66 zł/1 szt.

229
00
 

1 szt.

7
99
 

1 szt.

39
99
 

6 szt.

6,67 zł/1 szt.

149
00
 

1 szt.

14
99
 

1 szt.

5
99
 

32 szt.

0,19 zł/1 szt.

6
99
 

64 szt.

0,11 zł/1 szt.

12
99
 

1 szt.

24
99
 

1 szt.

z 1

Grille ogrodowe – czas na posiłek na świeżym powietrzu

Wiosną i latem nasze kuchnie często przenoszą się do ogrodu. Dużą popularność zyskują wtedy grille ogrodowe, które pozwalają na przygotowanie wielu pysznych dań dla całej rodziny. Spośród bardzo szerokiej oferty produktów warto wybrać model, który dobrze odpowie na nasze potrzeby i wkomponuje się w aranżację tarasu lub ogrodu. Jaki grill ogrodowy będzie najlepszy?

Grille na taras i do ogrodu – rodzaje

Wyróżnia się trzy typy grillów ogrodowych – węglowe, gazowe oraz elektryczne. Różnice między nimi są znaczące, warto więc dokładnie rozważyć zakup, by czerpać maksymalną przyjemność z użytkowania.

  • Grille węglowe

Działają, dzięki wykorzystaniu opału w postaci węgla drzewnego lub brykietu. Dostępne są w różnych rozmiarach, a wiele z nich posiada dodatkowe udogodnienia, takie jak pokrywa ułatwiająca grillowanie, zwiększające mobilność kółka czy podręczna półka na akcesoria do grilla.

  • Grille gazowe

Urządzenia zasilane na gaz, które wyglądają bardzo nowocześnie, są szybkie, ale też droższe od swoich tradycyjnych odpowiedników. Dużą zaletą jest możliwość precyzyjnej regulacji temperatury grillowania, co sprawia, że przygotowanie ulubionych potraw staje się łatwiejsze.

  • Grille elektryczne

Grille elektryczne zasilane są prądem elektrycznym i to on jest niezbędny do ich działania. Ich zaletą jest fakt, że płyta szybko się nagrzewa i nie wydziela dymu. W deszczowy dzień możemy więc przenieść grilla do kuchni i nie rezygnować ze swoich planów. Po zakończonym grillowaniu wystarczy umyć płyty grzewcze, a samo urządzenie schować do kuchennej szafki.

Grille ogrodowe – najważniejsze parametry

Wybierając grill ogrodowy zwróćmy uwagę na kilka kluczowych parametrów, które będą wpływać na wygodę ich użytkowania. Pierwszym z nich jest materiał, z którego zostało wykonane urządzenie. Najtrwalsze są modele żeliwne oraz te wykonane ze stali nierdzewnej. Sprawdzą się też dobrze zabezpieczone przed korozją grille metalowe.

Kolejną kwestią jest wielkość grilla ogrodowego. Nowoczesne grille ogrodowe potrafią być bardzo duże, co sprawia, że możemy przygotować na ruszcie kilka dań jednocześnie. Sprawdzą się zwłaszcza jeśli często przyjmujemy gości, a imprezy u nas przeciągają się do białego rana. W sprzedaży dostępne są także modele średnie, które będą najlepszym wyborem dla kilkuosobowych rodzin. Małe grille z kolei dobrze sprawdzą się dla dwojga lub w podróży. Na szybkie jednodniowe wypady możemy też zabrać ze sobą grille jednorazowe.

W wyborze grilla duże znaczenie ma także ruszt. Dobrze jeśli będzie zdejmowany, ponieważ takie modele znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Podczas grillowania sprawdzi się również regulacja wysokości położenia rusztu i przepływu powietrza wewnątrz urządzenia, którą możemy spotkać m.in. w grillach węglowych z pokrywą.

Akcesoria do grilla

Kupując grill warto pomyśleć o zakupie kilku akcesoriów, które pomogą w grillowaniu ulubionych frykasów. Co może się przydać? Pomocne okażą się różnego rodzaju łopatki i szczypce. Ułatwią sprawdzenie stopnia wypieczenia produktów i ich wygodne obracanie. Nie zapominajmy o akcesoriach ułatwiających rozpalanie i czyszczenie grilla. Przydadzą się więc różnego rodzaju rozpałki i szczotki czyszczące. Dla własnego bezpieczeństwa możemy też wyposażyć się w rękawice do grillowania.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu