Filtry

Marki

Narzędzia do cięcia

Wszystkie produkty w Narzędzia do cięcia: znaleziono 7 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

5
00
 
5,99 zł najniższa cena

1 szt.

-17%
15
00
 
18,99 zł najniższa cena

1 szt.

-21%
13
00
 
10,99 zł najniższa cena

1 szt.

6
99
 

10 szt.

0,70 zł/1 szt.

17
99
 

1 szt.

11
99
 

1 szt.

11
99
 

1 szt.

z 1

Narzędzia do cięcia – brzeszczot do metalu i płatnica do domowego warsztatu

Przydomowy warsztat majsterkowicza powinien być wyposażony tak, by niestraszne były mu nagłe awarie czy konieczność niespodziewanego ekspresowego remontu. Dobór odpowiednich narzędzi stanowi wyzwanie, ale jeśli uda nam się z tym uporać będziemy gotowi na każde – mniejsze lub większe – domowe wyzwanie. Wśród skompletowanych narzędzi oprócz powszechnie spotykanych młotków i wkrętarek powinny znaleźć się też narzędzia do cięcia, takie jak brzeszczot do metalu i płatnica.

Każde narzędzie, które znajdzie się w domowym warsztacie powinno być przede wszystkim solidne, wytrzymałe, a przy tym wygodne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Niemałe znaczenie ma również jakość – im będzie wyższa, tym efektywniej i wygodniej będzie nam się pracować. Powyższe cechy dotyczą w równym stopniu narzędzi elektrycznych, jak i narzędzi do cięcia obsługiwanych ręcznie, takich jak płatnica i brzeszczot do metalu.

Brzeszczot do metalu – skuteczne i precyzyjne cięcie

Brzeszczoty do metalu służą do precyzyjnego cięcia metalu, ale również drewna, płyt gipsowych, a nawet gwoździ. Największą zaletą tego narzędzia jest fakt, że pozwala ono na wykonywanie niezwykle precyzyjnych prac nawet w materiałach, które z pozoru są ciężkie w obróbce. Swoim wyglądem brzeszczot przypomina piłę, choć jest o wiele mniejszy – cieńszy i dłuższy. Dobrą precyzję i skuteczność cięcia gwarantują ostre zęby i dosyć duża twardość, niezbędna do wykonywania mocnych ruchów „od siebie”. Dobrej jakości brzeszczot do metalu powinien znaleźć się w każdym domowym warsztacie ponieważ przyda się podczas wykonywania większych i mniejszych prac remontowych.

Płatnica – idealna do cięcia drewna i materiałów drewnopodobnych

Płatnica to narzędzie, które może przydać się zarówno do prac w domu, jak i ogrodzie. Jej główną funkcją jest precyzyjne przecinanie małych i dużych elementów drewnianych, choć dobrze poradzi sobie też ze sklejką czy płytami pilśniowymi, a nawet tworzywem PVC. Dobrej jakości płatnica powinna być wykonana ze stali hartowanej dodatkowo zabezpieczonej przed korozją i posiadać bardzo ostre zęby, które pozwalają na skuteczne cięcie różnych materiałów w obu kierunkach. Znaczenie ma też sama rączka narzędzia. Dla bezpieczeństwa pracy i większej efektywności powinna być pokryta materiałem antypoślizgowym, który sprawi, że nawet spocona i mokra dłoń przypadkowo się z niej nie ześlizgnie.

Dobrze dobrane narzędzia tnące gwarantują szybsze i bardziej precyzyjne wykonywanie wielu przydomowych czynności i napraw. Robiąc zakupy warto zwracać uwagę na produkty wysokiej jakości, które są gwarantem na skuteczne działanie i dłuższą przydatność narzędzia.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu