Marki
Typ
Sortuj po:
Najpopularniejsze
z 1
Jedni ją uwielbiają, inni zarzekają się, że jej nie zjedzą. Kaszanka bez wątpienia wzbudza kulinarne emocje. Ten wyrób wędliniarski składa się z kaszy gryczanej lub jęczmiennej, krwi oraz podrobów, a całość wkładana jest najczęściej do naturalnej kiszki (jelita). Do polski ten wyrób trafił zapewne z Niemiec, przez Śląsk. I nadal kaszanki szczególną popularnością cieszą się na Śląsku, gdzie występują pod własną nazwą – krupnioki, a w 2016 r. uzyskały certyfikat Chronione Oznaczenie Geograficzne.
No właśnie – czy tylko opcja prostej kaszanki z piec lub grilla w formie kiełbaski, z dodatkiem musztardy, jest do przyjęcia? Przecież nikt nie powiedział, że nie można sobie urozmaicić i tej potrawy. Pokrojona w plastry kaszanka świetnie komponuje się z jajkiem (oba składniki smażysz na patelni). Oswobodzoną z flaka kaszankę możesz wymieszać też z cebulą i czosnkiem albo z ogórkiem kiszonym. A jeśli chcesz trochę popracować nad swym daniem, zrób z kaszanki farsz do pierogów.
Ponieważ kaszanka zawiera sporo tłuszczu, nie należy spożywać jej zbyt często. Ale coś za coś – potrawa bogata jest w witaminy z grupy B, cynk i żelazo. To ostatnie jest wyjątkowo łatwo przyswajalne, więc kaszanka jedzona od czasu do czasu zapobiega anemii.
Lista kategorii
Zużyty sprzęt i opakowaniaCertyfikat BIOPoznaj Nutri-scoreQR kodyNiedziele handlowe 2024Dodatkowe listingiUstawienia cookies