Usługa Tax Free

Usługa zakupów zwolnionych z podatku firmy Global Blue (Global Blue’s Tax Free Shopping) pozwala oszczędzić pieniądze podczas zakupów w ponad 270 000 sklepów na całym świecie, ponieważ nie trzeba płacić podatku za kupowane towary. W celu uzyskania zwrotu podatku VAT/GST po powrocie do domu wystarczy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją.

Kupione towary muszą być wywiezione w stanie nienaruszonym. Zwrot podatku w ramach procedury TAX Free przysługuje tylko i wyłącznie w przypadku nabycia towarów w celach niehandlowych.

1. Zakupy 

Po wybraniu odpowiedniego artykułu poproś personel przy kasie o formularz zwrotu podatku (Tax Free Form).

2. Pieczątka

Jeżeli opuszczasz kraj, aby powrócić do domu lub kontynuujesz podróż, pamiętaj o okazaniu zakupów, paragonu i paszportu w punkcie odpraw w celu uzyskania pieczątki na formularzu zwrotu podatku. Jeżeli udajesz się do innego kraju należącego do UE, po pieczątkę na formularzu zgłoś się w miejscu, z którego zamierzasz udać się do krajów nie należących do UE. Zrób to nie później niż ostatniego dnia trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zakupu.

2. Odbiór zakupu

Na koniec okaż ostemplowany formularz oraz paszport naszym pracownikom w punkcie obsługi klienta Global Blue lub w jednym z partnerskich punktów zwrotu. Dzięki temu od razu otrzymasz zwrot. Pamiętaj o tym, aby zrealizować formularz zwrotu podatku nie później niż po 7 miesiącach następujących po miesiącu zakupu.

Wydając przynajmniej 50 euro (200 PLN) oszczędzasz do 12% ceny zakupu.

Sprawdź w jakich sklepach Carrefour możesz skorzystać z usługi Tax Free:

Lista sklepów