Fajki, maski, płetwy

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Fajki, maski i płetwy do pływania

Sprawdzone akcesoria do pływania

Wybierając się na basen, nad jezioro lub morze, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości akcesoria pływackie, które pozwolą w pełni cieszyć się spędzaniem czasu nad wodą. Jeśli planujemy zanurzyć się pod powierzchnię, warto zakupić najlepsze maski pływackie, płetwy do pływania lub fajki pływackie. Oferta tego rodzaju sprzętu jest bardzo szeroka, warto więc wiedzieć, jaki sprzęt jest najlepszy i na co zwrócić uwagę, przy zakupie.

Wybieramy maski na basen

Najważniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie maski pływackiej jest jej dopasowanie. Ciężko jest bowiem podziwiać piękno podwodnego świata odczuwając ucisk, dyskomfort lub czując wlewającą się pod maskę wodę. Maski na basen bądź do nurkowania najlepiej jest przetestować bezpośrednio w wodzie. Dopiero wtedy będziemy mieli pewność, że jest ona idealnie dopasowana do kształtu naszej głowy. Zasadniczo maski na basen to nic innego, jak osłona na nos oraz szyba gwarantująca szerokie pole widzenia. Szyba maski pływackiej może być dzielona lub jednolita.

Wersje jednolite zapewniają maksymalnie szerokie pole widzenia, natomiast w przypadku szyb dzielonych istnieje możliwość zamontowania na przykład szkieł korekcyjnych. Na spektrum widzenia maski na basen niebanalny wpływ ma również kołnierz, który może być przezroczysty lub czarny. Niezależnie jednak od tego jaki kołnierz wybierzemy, najważniejszą jego cechą powinna być szczelność i perfekcyjne dopasowanie do owalu twarzy. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi maskami pływackimi jest pełnotwarzowa maska do snorkelingu. Gwarantuje ona bardzo szerokie pole widzenia, a system ULTRA-DRY uniemożliwia dostawanie się wody do wewnątrz.

Jakie fajki pływackie wybrać?

Rurka czołowa, zwana potocznie fajką pływacką jest świetną pomocą podczas treningu pływania kraulem. Fajki pływackie mają bardzo prostą konstrukcję. Składają się z uchwytu czołowego oraz ustnika z wyprofilowaną rurką. Pozostaje ona ponad powierzchnią wody podczas pływania, co umożliwia oddychanie podczas intensywnego pływania. Fajki pływackie występują również w wersji przeznaczonej do nurkowania. Fajki pływackie mają za zadanie umożliwić skupienie uwagi podczas treningu lub nurkowania na technice ruchów. Oczywiście każdy, kto chce rozpocząć przygodę z fajką pływacką musi nauczyć się najpierw w niej oddychać, a także wydmuchiwać napływającą do środka wodę, jednak nie jest to trudna sztuka i po krótkim treningu można opanować tę sztukę.

Najlepsze fajki pływackie powinny być dopasowane do anatomii człowieka, a także na tyle elastyczne, aby natrafiając na przeszkodę nie wypadać z ust oraz jednocześnie wystarczająco stabilne, aby nie ruszały się podczas pływania. Nowoczesne fajki pływackie wyposażone są w zaworki pozwalające na łatwiejsze wydmuchiwanie wody. Wygoda użytkowania i opory oddechowe to zasadnicze cechy, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru fajki pływackiej.

Najlepsze płetwy pływackie

Najczęściej płetwy pływackie kojarzą nam się z nurkowaniem. Mogą one jednak być z powodzeniem wykorzystywane do nauki i doskonalenia pływania. Płetwy do pływania występują w dwóch wersjach:

  • płetwy pływackie długie – wymuszają dużą pracę mięśni podczas pływania, są doskonałą pomocą w trakcie doskonalenia technik pływania;
  • płetwy pływackie krótkie – pływanie z płetwami krótkimi powoduje mocną pracę nóg; dzięki takim płetwom pływa się szybciej i dynamiczniej.

Innym podziałem, z jakim możemy się spotkać wybierając płetwy do pływania jest podział ze względu na sposób mocowania. Wyróżniamy:

  • płetwy kaloszowe – zakładane bezpośrednio na stopę; muszą być idealnie dopasowane do kształtu stopy, aby zapobiec dostawaniu się do wewnątrz wody,
  • płetwy paskowe – zakładane na buty; używa się ich głównie do nurkowania w otwartych akwenach.

Wybierając płetwy do pływania należy dostosować je do poziomu naszych umiejętności pływackich. Podstawowa zasada podczas wyboru płetw pływackich mówi, że im bardziej zaawansowani jesteśmy w technice pływania, tym twardsze płetwy możemy wybrać. Płetwy miękkie przeznaczone są raczej dla osób rozpoczynających swoją przygodę z wodą. Budowa płetw pływackich jest stosunkowo prosta i składa się z kilku zasadniczych elementów:

  • pióro płetwy – jej główna część; warto sprawdzić jego twardość, gdyż od tego zależeć będzie ile siły będzie konieczne do pływania w takich płetwach,
  • pasek regulujący – wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego,
  • zatrzask paska – umożliwiający pewne trzymanie się stopy,
  • krawędź płetwy – wzmocniony element płetwy powodujący większą sztywność i stabilność płetwy,
  • dysze – element znajdujący się pomiędzy stopą osoby, a piórem płetwy; wyprofilowanie dyszy przekłada się na zmniejszenie siły koniecznej do pływania, a także zwiększa komfort.

Nowoczesne, trwałe płetwy do pływania są niezwykle pomocne zarówno początkującym pływakom, jak i doświadczonym nurkom. Pozwalają one zwiększyć prędkość, poprawiają nasze osiągi, a także wpływają na kształt sylwetki.

Zestawy akcesoriów pływackich

Biorąc pod uwagę częste wykorzystywanie różnych akcesoriów pływackich, sklep Carrefour.pl przygotował dla Was specjalne zestawy. Znajdziecie tu zestawy nowoczesnych akcesoriów do pływania, najwyższej jakości i w najkorzystniejszych cenach. Nie musicie już szukać pojedynczych elementów. W sklepie Carrefour.pl wszystko, czego potrzebuje zarówno amator, jak i doświadczony pływak, znajdzie bez najmniejszych kłopotów.

Gdzie kupować akcesoria do pływania?

Wiele sklepów, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych oferuje szeroki wybór akcesoriów pływackich. Jeśli jednak zależy nam na najwyższej jakości produktów, nasza uwaga powinna być skierowana na sprawdzonego i rzetelnego dostawcę. Sklep Carrefour.pl oferuje akcesoria pływackie najwyższej jakości i najkorzystniejszych cenach. W ofercie sklepu Carrefour.pl znajdziecie nowoczesne i trwałe maski pływackie, komfortowe w użytkowaniu fajki pływackie, a także doskonałe płetwy do pływania. Oferowane przez sklep Carrefour.pl akcesoria pływackie dostępne są zarówno pojedynczo, jak i w ciekawych i korzystnych cenowo zestawach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą. Jesteśmy przekonani, że każdy amator sportów wodnych znajdzie w sklepie Carrefour.pl najlepszy sprzęt dla siebie.