Owijki

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Owijki tenisowe zewnętrzne

Jaką owijkę tenisową kupić?

Komfort trzymania rakiety, chłonność oraz lepkość to elementy charakteryzujące owijki do rakiet tenisowych. Bez pewnego uchwytu rakiety tenisowej nie jest możliwe kontrolowanie uderzenia, a sama rakieta często wypadałaby z dłoni. Dlatego też każdy tenisista, niezależnie od stopnia zaawansowania, powinien zadbać o najwyższą jakość owijki do rakiety tenisowej.

Najważniejsze cechy owijki do rakiety tenisowej

Specjaliści polecają skupienie się na najważniejszych cechach owijki zewnętrznej podczas jej wyboru. Są to:

  • Przyczepność owijki – każdy tenisista ma zapewne własne, indywidualne oczekiwania, co do przyczepności owijki. Z założenia jednak, przyczepny uchwyt będzie miękki, dzięki czemu będzie pewnie trzymał się w dłoni.
  • Absorpcja wilgoci – intensywne mecze tenisowe powodują, że dłonie mocno się pocą, co w przypadku rakiety z mało absorpcyjną owijką może spowodować wypuszczenie jej z rąk. Co więcej, dobrze absorbująca pot owijka wykazuje tendencję do tłumienia drgań przy uderzeniu.
  • Trwałość – niskiej jakości owijka nie wytrzyma dłużej niż trzy do czterech rozgrywek. Dlatego też warto sięgnąć po owijki z wyższej półki, których trwałość sięga nawet kilkunastu tygodni.

Niezależnie od poziomu zaawansowania oraz intensywności Waszych rozgrywek tenisowych, warto zadbać o najbardziej komfortowy chwyt rakiety. Sklep internetowy Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą obejmującą wysokiej klasy owijki do rakiet tenisowych w najkorzystniejszych cenach.