Stoły

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Stoły do tenisa stołowego (ping ponga)

Jaki stół do tenisa stołowego wybrać?

Ping-pong czyli tenis stołowy to bodaj najbardziej popularny sport na świecie, który bez trudności uprawiać może praktycznie każdy, w każdym wieku. Co więcej, tenis stołowy jest jedną z tych niewielu dyscyplin sportowych, którą mogą z łatwością uprawiać również osoby niepełnosprawne. Jak sama nazwa wskazuje, niezbędnym elementem zabawy jest stół. I to stół nie byle jaki. Standardowo stół do tenisa stołowego ma następujące wymiary:

  • Szerokość blatu: 125,5 cm,
  • Długość blatu: 274 cm,
  • Wysokość: 76 cm.

Stoły do tenisa stołowego występują w dwóch podstawowych wersjach – składane i jednoczęściowe. Zdecydowanie korzystniejszą opcją wydają ze względu na przechowywanie wydają się być stoły składane. Zajmują mniej miejsca i można je bez problemu zabezpieczyć przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Decydując się na zakup stołu do tenisa poza jego wielkością i rodzajem, a co za tym idzie koniecznością bezpiecznego przechowywania, odpowiedzieć sobie musimy ponadto na pytanie, gdzie będziemy z niego korzystać. Najbardziej bowiem powszechne rodzaje stołów do ping-ponga dostępne w sklepach to:

  • Stoły do tenisa stołowego indoor,
  • Stoły do tenisa stołowego outdoor.

Różnica między nimi wynika z ich odporności na warunki zewnętrzne. Stoły outdoor są nieco droższe, jednak mogą być bezpiecznie wykorzystywane na świeżym powietrzu, a zastosowanie w ich produkcji środków chroniących przed oddziaływaniem deszczu czy mrozu, powoduje że są można je bezpiecznie (z założeniem podstawowego zabezpieczenia) przechowywać na przykład na tarasie podczas zimnych, deszczowych czy śnieżnych miesięcy.

RakietkiJaki kolor stołu do ping-ponga?

W sprzedaży znaleźć można różne kolory stołów do ping-ponga. Najczęściej spotykane są jednak stoły zielone, niebieskie i szare. Kolor blatu nie ma wpływu na jakikolwiek z elementów gry, stanowi jedynie aspekt estetyczny. Z tego też powodu najczęściej wybierane są klasyczne stoły zielone oraz niebieskie. Na popularności zyskują jednak również stoły szare. W sklepie internetowym Carrefour.pl znajdziecie bogaty wybór doskonałych, składanych stołów do tenisa stołowego. Oferujemy stoły z praktycznymi systemami składania, odznaczające się najwyższą jakością wykonania i trwałością. Stoły do tenisa stołowego z naszej oferty to pewność wspaniałych rozgrywek w ping-ponga przez wiele lat. Serdecznie zapraszamy.