Piłeczki do tenisa stołowego (ping ponga)

Jaką piłeczkę do tenisa stołowego kupić?

Tenis stołowy, potocznie zwany ping-pongiem to przynosząca wiele frajdy i dostępna dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania gra, w której przebija się piłeczkę za pomocą rakietki na drugą stronę stołu. Piłeczki do tenisa stołowego są niezwykle istotnym elementem gry. Warto więc zadbać o odpowiednią ich jakość. Dzięki temu możemy być pewni, że piłeczki nie będą się szybko niszczyły, a gra będzie płynna. Piłeczki do tenisa stołowego posiadają określone przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego parametry. Są nimi:

  • Średnica piłeczki do ping-ponga, wynosząca 40 mm,
  • Materiał – celuloid lub inny o podobnych właściwościach,
  • Idealnie równy kształt i grubość ścianek – każda nierówność lub zewnętrzny szew powoduje, że spada jakość odbicia.

Dopuszczalna jest natomiast różnica w twardości piłeczek do tenisa stołowego. Zasadniczo, im twardsza piłeczka, tym bardziej ofensywny i szybki styl gry. Biorąc pod uwagę powyższe parametry możemy wybrać się na zakupy piłeczek ping-pongowych. Aby jednak nie zastanawiać się i nie przeczesywać setek ofert, warto zwrócić uwagę na atest Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, który gwarantuje najwyższą jakość piłeczki.

Kolory piłeczek do tenisa stołowego

W sprzedaży dostępne są zasadniczo dwa atestowane kolory piłeczek do ping-ponga – biały i pomarańczowy. Różne kolory piłeczki w sporcie zawodowym wymuszone zostały przez różne kolory stołów. I tak piłeczki białe stosuje się do gry na stołach zielonych, pomarańczowe natomiast na stołach o barwie niebieskiej. Pozostałe dostępne kolory wykorzystuje się jedynie do gier amatorskich. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się ze swoją bogatą ofertą obejmującą najwyższej jakości piłeczki do ping-ponga. Znajdziecie tu zarówno wysokiej klasy atestowane piłeczki, jak i egzemplarze dostosowane do gry na świeżym powietrzu – cięższe od swoich halowych odpowiedniczek. Niezależnie jednak od potrzeb, z całą pewnością znajdziecie tu piłeczki do tenisa ziemnego, które spełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy.