Bieżnie

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Bieżnie elektryczne i magnetyczne

Domowe bieżnie elektryczne i magnetyczne

Każdy z nas marzy o pięknej i wyćwiczonej sylwetce, jednak nie każdy zdecyduje się na bieganie w parku w niekorzystnych warunkach. Wyznaczanie tras, wyjście z domu podczas deszczu, wiatru czy śniegu, może być dla niektórych z nas nie do przeskoczenia. Dlatego też jeśli mamy motywację do biegania, jednak wcześniej wymienione czynniki skutecznie nas do tego zniechęcają, powinniśmy wyposażyć się w bieżnię do domu. W naszym sklepie znajduje się szeroki wachlarz bieżni do ćwiczenia w domu, w przystępnych cenach.

Bieżnia do użytku domowego – czy warto?

Odpowiedź na pytanie brzmi.. TAK! Zakup bieżni i sumienne treningi, pozwolą na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę kondycji. Jak się okazuje, bieganie na bieżni może być zdrowsze od biegania tradycyjnego. Chodzi tutaj głównie o stawy, które podczas treningu na bieżni są znacznie mniej obciążane. Podczas ćwiczeń na bieżni najlepiej pracują mięśnie nóg, brzucha, grzbietu, obręczy barkowej i pośladki. Co ciekawe, w kwestii ćwiczenia na bieżni nie ma określonych barier wiekowych, dzięki czemu na takim urządzeniu może ćwiczyć niemal każdy.

Rodzaje bieżni

W naszej ofercie znajduje się kilka rodzajów bieżni do domu. Każdy model może różnić się od siebie sposobem działania i samą konstrukcją.

Bieżnia elektryczna

W tym typie bieżni, pas biegowy napędzany jest przez silnik, dzięki czemu bez problemu możemy dopasowywać prędkość biegu. Bieżnia elektryczna oferuje szereg programów, pozwalających na dopasowanie kąta nachylenia pasa, intensywności i prędkości biegu.

Bieżnia mechaniczna

Bieżnie mechaniczne nie posiadają silnika i napędzane są siłą naszych mięśni. W przypadku osób rozpoczynających przygodę z bieganiem, tego typu bieżnie mogą być zbyt „trudne”. Nie posiadają bowiem wielu funkcji, pozwalających na dostosowanie bieżni do potrzeb. Tego typu modele doskonale sprawdzą się w przypadku zaawansowanych biegaczy.

Bieżnia ciśnieniowa

Ten typ bieżni wzbogacony został o specjalną kapsułę generującą podciśnienie. Takie zastosowanie pozwana na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Bieżnia antygrawitacyjna

Są to jedne z nowszych urządzeń, jakie w ostatnim czasie pojawiły się na rynku. Bieżnie antygrawitacyjne skutecznie odciążają nasz organizm podczas biegu, dzięki czemu trening może być dłuższy. Tego typu modele zalecane są dla osób po poważnych kontuzjach. Bieżnie antygrawitacyjne najczęściej znajdują zastosowanie na siłowniach i w klubach fitness.

Funkcje bieżni do domu – na co zwrócić uwagę

  • Moc silnika – w przypadku wyboru bieżni elektrycznej, jeden z kluczowych elementów. Bieżnie o mocy 2 KM doskonale sprawdzą się w przypadku truchtu. Jeśli jednak zależy nam na bardziej intensywnych treningach, powinniśmy wybierać bieżnie o większej mocy.
  • Rozmiar pasa do biegu – powinniśmy dobierać według naszego wzrostu. Zbyt wąski i krótki pas biegowy może okazać się niewygodny.
  • Obciążenie – powinno być dobierane na podstawie wagi naszego ciała. Obciążenie podawane jest w kilogramach, gdzie możemy spotkać się z wartościami 100, 120 i 150 kg.
  • Dodatkowe funkcje bieżni – warto na nie zwrócić szczególną uwagę. Mnogość funkcji poszczególnych modeli może przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto zastanowić się, z których z nich będziemy w ogóle korzystać. Podczas wyboru bieżni do domu możemy spotkać się z pomiarem tętna, kontrolą spalania tkanki tłuszczowej, miejscem na bidon, odtwarzaczem, zabezpieczeniami przed upadkiem, a nawet wbudowanymi programami treningowymi.
  • Poziom amortyzacji – jest to bardzo ważny parametr, który powinna posiadać każda dobra bieżnia do domu. Poziom amortyzacji ma bowiem wpływ na kondycję naszych stawów i mięśni – im ten poziom będzie wyższy, tym lepiej.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór bieżni do użytku domowego. Jeśli należysz do osób, które dbają o swoją sylwetkę lub do tych, które chcą coś zmienić i mają motywację do działania, już dziś zakup bieżnię do biegania do domu. Mocna konstrukcja, wysoka jakość wykonania i atrakcyjne ceny to tylko jedne z licznych zalet bieżni z oferty sklepu Carrefour.