Rowery górskie

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Rowery górskie (MTB)

Rower SUWANO 24 MTB 18B Lady

Rower SUWANO 24 MTB 18B Lady Rower SUWANO 24 MTB 18B Lady

Normalna cena: 399,00 zł

Special Price 179,00 zł

Rower 28 KELLY Cliff 10 silver 19"

Rower 28 KELLY Cliff 10 silver 19" Rower 28 KELLY Cliff 10 silver 19"

Normalna cena: 1 499,00 zł

Special Price 1 299,03 zł

Jaki rower górki (MTB) kupić?

W polskich realiach rowery terenowe, czyli popularne górale, to zdecydowanie najczęstszy wybór. Posiadają one solidną konstrukcję i pozwalają na wspaniałą zabawę na dwóch kółkach w każdym terenie. Najwyższej jakości rowery mtb to doskonałe maszyny do pokonywania nawet najtrudniejszych  warunków. Na naszym rynku dostępne są obecnie rowery każdego rodzaju i praktycznie wszystkich marek. Jak więc połapać się we wszystkich dostępnych nowościach i specjalnych ofertach, nie dać się omamić, wybrnąć z tego prawdziwego rowerowego szału i wybrać najlepszy rower terenowy dla siebie?

Przede wszystkim odpowiednie koła

Wybierając rowery mtb musimy zwrócić uwagę na szereg ich cech, które z jednej strony wpływają na cenę, z drugiej jednak pozwalają zakupić doskonały rower terenowy na lata. Jedną z podstawowych będą oczywiście koła. Powoli do lamusa odchodzą rowery wyczynowe z kołami o średnicy 26 cali. Zastępowane są zdecydowanie większymi, 29 calowymi kołami. Pozwala to na użycie mniejszej siły podczas jazdy w trudnym terenie oraz zachowanie zdecydowanie większej stabilności. Dla rowerzystów o niższym wzroście, doskonałym rozwiązaniem okażą się z pewnością średniej wielkości koła – dostępne od 2012 roku 27,5 calowe. Patrząc na profesjonalnych zawodników cross country, a także wyczynowych amatorów, 26 cali to już przeżytek.

Przerzutki – ilość nie koniecznie oznacza jakość

Swego czasu pokutowało przekonanie, że im większa ilość dostępnych przełożeń w rowerach terenowych, tym lepiej. Dostępne w sprzedaży były trzytarczowe mechanizmy korbowe oferujące bardzo duże możliwości zmiany przełożeń. Jednak w praktyce okazało się, że dobranie odpowiedniego przełożenia w trudnym terenie, przy jednoczesnym dużym nacisku na pedały, powoduje kłopoty. Dlatego też producenci powoli wycofują rowery mtb wyposażone w mechanizmy 3/9, 3/10, 3/11, zastępując je prostszymi napędami dwurzędowymi.

Dla rowerzystów dysponujących zasobnym portfelem oferowane są również napędy jednorzędowe. Takie rozwiązanie w rowerach wyczynowych pozwala na łatwiejsze operowanie napędem i generuje mniej kłopotów z łańcuchem. Z drugiej jednak strony konieczne jest włożenie większej siły w jazdę rowerem wyczynowym z napędem jedno lub dwu rzędowym. Szczególnie na podjazdach.

Amortyzacja – przód? Tył? A może pełna?

Wybór rodzaju amortyzacji w dużym stopniu zależy od przeznaczenia roweru terenowego oraz naszych preferencji. Dla miłośników pokonywania zakrętów na utwardzonych trasach w dużych prędkościach, najlepsze będą rowery górskie amortyzowane na przód. Jeżeli uwielbiasz szybkie ryzykowne zjazdy wybierz rower górski z amortyzatorem tylnym, tzw. rower zjazdowy (Downhill). Jedynym problemem z rowerem Downhill będzie praktycznie brak możliwości poruszania się nim pod górkę. Dostępne na rynku rowery górskie amortyzowane w pełni dzielą się na kilka typów:

  • All Mountain – jest to odpowiedź producentów na potrzeby rowerzystów, którzy zapragnęli posiadać rowery górskie amortyzowane podwójnie, które będą jednocześnie bardzo uniwersalne; rowery All Mountain to najbardziej wszechstronne pojazdy w grupie rowerów górskich amortyzowanych, na czym cierpi ich cena – wyprodukowanie roweru wyczynowego, który sprawdzi się zarówno w ekstremalnych zjazdach, jak i podczas bardziej spokojnej trasy, jest niezwykle trudne i niestety kosztowne;
  • XC / Marathon – zdecydowana Formuła 1 wśród rowerów wyczynowych; jedna z najlżejszych i najbardziej precyzyjnie wykonanych konstrukcji; maratonowe przeznaczenie tych maszyn wymaga od producentów przemyślanego zastosowania najlżejszych materiałów – kierownica, rama, sztyca – wszystko wykonane jest z karbonu, królują tu również bardzo wąskie opony, a cały rower waży nie więcej niż 10 kg;
  • Slopystyle – słabo znana w Polsce dyscyplina kolarstwa grawitacyjnego również wymusiła na producentach stworzenie roweru górskiego amortyzowanego podwójnie; zawieszenie w przypadku rowerów Slopystyle montowane jest tutaj jednak nie w celu niwelowania nierówności terenu, a tłumienia.

Który rower wyczynowy wybrać?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie zależała będzie od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika jednośladów. Jednak warto przemyśleć dokładnie swój wybór, aby nie inwestować pieniędzy w profesjonalny rower górski, nie mogąc wykorzystania nawet części jego możliwości. Przed zakupem roweru wyczynowego zastanów się zatem, czy:

  • więcej czasu na rowerze rzeczywiście spędzasz w terenie - jeżeli poruszasz się głównie po mieście, a weekendowe wyjazdy w teren nie są zbyt częste, warto jeszcze raz zastanowić się nad sensem roweru wyczynowego; a już na pewno zrezygnuj z podwójnej amortyzacji;
  • startujesz w zawodach mtb? Jeśli nie, to zastanów się czy karbonowa rama jest Ci rzeczywiście do czegokolwiek potrzebna;
  • robisz duże dystanse na rowerze? Pomyśl na jakich trasach najczęściej się poruszasz i dostosuj rower do nawierzchni;

Dokładna analiza własnych potrzeb jest podstawową kwestią przed zakupem jakiegokolwiek roweru, a szczególnie roweru mtb. Dopiero po rzetelnym wyciągnięciu wniosków stwierdzisz czy rowery wyczynowe to właśnie coś dla Ciebie. Jeśli jesteś fanem adrenaliny, z pewnością właśnie w kierunku tych pojazdów się zwrócisz. Pamiętaj wtedy, żeby kupować rowery od sprawdzonych sprzedawców. Najlepsze rowery wyczynowe charakteryzują się doskonałą zwrotnością i dynamiką. Profesjonalne rowery górskie pozwalają na wyprawę nawet w najtrudniejszy teren bez i szaloną zabawę.

Sklep Carrefour.pl oferuje rowery terenowe, które z pewnością spełnią wszystkie wasze oczekiwania. Niezależnie od tego czy chcesz szybko przemieszczać się po utwardzonym terenie, czy może interesują Cię szalone zjazdy w dużych szybkościach z wysokich gór, znajdziesz u nas najlepsze propozycje. Oferujemy zarówno rowery górskie amortyzowane dla wygodnej i komfortowej jazdy po nierównościach oraz profesjonalne rowery górskie dla miłośników mocnych wrażeń. Sklep Carrefour.pl oferuje w pełni amortyzowane rowery górskie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ponadto rowery terenowe z naszej oferty dostępne są w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Oferujemy rowery terenowe sprawdzonych marek, wyposażone w mocne amortyzatory, które pozwolą pokonywać najtrudniejsze nawet trasy w komfortowych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.