Rowery elektryczne

Sport i Turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Rowery elektryczne

Jaki rower elektryczny kupić?

Segment rowerów elektrycznych to zdecydowanie najszybciej rozwijająca się gałąź rynku rowerowego. Coraz więcej osób, szczególnie mieszkających w dużych miastach, poszukuje alternatywy do poruszania się wśród zakorkowanych ulic. I mimo, że (zupełnie niesłusznie) tradycyjni rowerzyści niechętnie spoglądają na rowery elektryczne, można je bez wątpienia polecić każdemu, kto ceni sobie wygodę.

Co to jest e-rower?

E-bike to nic innego, jak tradycyjny rower z dodatkowym napędem elektrycznym, którego zadaniem jest wspomaganie pedałowania. I o to tylko chodzi – wspomaganie, a nie jak niektórzy myślą zastąpienie pracy nóg silnikiem. Uruchomienie wspomagania elektrycznego następuje w momencie nacisku na pedały. Co więcej, w przypadku większości rowerów elektrycznych można regulować stopień wspomagania, a nawet całkowicie je wyłączyć. Ponadto, rowery elektryczne nie są skuterami i nie da się na nich jeździć nie pedałując.

To właśnie powoduje, że rower elektryczny to nadal rower. Według obowiązujących przepisów prawa drogowego, aby pojazdy można było nazwać rowerami elektrycznymi, ich wspomaganie może działać maksymalnie do prędkości 25 km/h. Silnik natomiast nie może przekroczyć mocy 250W. Te założenia pozwalają uniknąć rejestracji e-roweru, a także pozwalają na poruszanie się rowerami z silnikiem elektrycznym bez dodatkowych uprawnień.

Dla kogo rowery elektryczne?

W gruncie rzeczy można stwierdzić, że rowery elektryczne przeznaczone są dla każdego. Wskazać można kilka grup osób, którym rowery elektryczne sprawią zapewne najwięcej frajdy:

  • osoby starsze – wiele osób w słusznym wieku odkłada rower na zawsze do piwnicy lub garażu, gdyż nawet najmniejszy podjazd sprawia im trudność; rowery napędzane elektrycznie niwelują ten problem i pozwalają cieszyć się jazdą na dwóch kółkach przez wiele lat;
  • rowerzyści górscy – niesamowita frajda, jaką daje szybki zjazd z górki jest genialna, jednak podjazd pod strome wzniesienia już nie tak bardzo; rowery z silnikiem elektrycznym pozwolą szybciej i bez ogromnego zmęczenia podjechać pod wzniesienie i cieszyć się z szalonej jazdy na dół;
  • rowerzyści miejscy – coraz więcej osób wybiera rower jako środek transportu do pracy, jednak istnieje możliwość przepocenia ubrania i dużego zmęczenia podczas takiej porannej trasy; rowery elektryczne pozwolą uniknąć tego problemu dzięki wspomaganiu pedałowania;
  • turyści rowerowi bez formy – wielu ambitnych rowerzystów chciałoby podjąć się dalekiej wyprawy rowerowej, jednak mierząc siły na zamiary, tradycyjnym rowerem się po prosty nie da; rowery napędzane elektrycznie pozwolą łatwiej i szybciej pokonać dalekie trasy i czerpać przyjemność z poznawania świata z poziomu siodełka rowerowego;
  • pary nie całkiem rowerowe – często zdarza się tak, że jedna osoba w związku jest fanatykiem sportów rowerowych, druga nie tak bardzo; rowery napędzane elektrycznie pozwolą takim osobom cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu na rowerach, bez obaw o nadmierne zmęczenie lub irytację z powodu wolnego tempa „mocniejszej” rowerowej części związku.

Przykładów za pewne można wymieniać jeszcze wiele, jednak wydaje się, że powyższe doskonale obrazuje, iż rowery elektryczne mogą być doskonałym rozwiązaniem na co dzień dla różnych osób. Podkreślmy raz jeszcze, rowery napędzane elektrycznie to nadal rowery, jazda na których wymaga pedałowania i nakładu sił, chociaż nie tak dużego, jak w przypadku tradycyjnych rowerów.

Jakie rowery elektryczne wybrać?

Zwiększająca się systematycznie popularność rowerów elektrycznych powoduje, że producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to lepszych konstrukcyjne pojazdów. Zasadniczo jednak można wyróżnić cztery podstawowe rodzaje rowerów z silnikiem elektrycznym:

  • rowery elektryczne składane – są to małe, lekkie i poręczne konstrukcje; po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu można je swobodnie spakować do bagażnika samochodu i wyjechać poza miasto; posiadają koła w rozmiarach 20 – 24 cale; składane rowery dysponują silnikiem elektrycznym najczęściej zamontowany w tylnej piaście oraz wielostopniową regulację wspomagania; sterowanie wspomaganiem odbywa się za pomocą prostego panelu zamontowanego na kierownicy; składane rowery elektryczne posiadają najczęściej bagażnik, dzięki czemu przewieziesz najpotrzebniejsze rzeczy bez obciążania kręgosłupa;
  • miejskie rowery elektryczne – jak ich tradycyjne kuzynostwo, to niezwykle wygodne, pozwalające zachować wyprostowaną sylwetkę oraz doskonałą widoczność, a dzięki temu bezpieczeństwo na drodze, pojazdy które najlepiej sprawdzą się w ruchu miejskim właśnie; są one trochę cięższe od rowerów tradycyjnych, jednak przyjemność z jazdy jest ogromna; wystarczy zaledwie kilka obrotów pedałami, aby rozpędzić się do 25 km/h, a wszelkie miejskie pagórki czy podjazdy są praktycznie nieodczuwalne dla użytkownika; miejskie rowery z silnikiem elektrycznym posiadają koła w rozmiarach 26 – 28 cali, dzięki czemu jazda nawet w pełnym garniturze będzie płynna i lekka oraz nie wywoła nadmiernego pocenia się;
  • trekkingowe rowery z napędem elektrycznym – wyposażone w koła o średnicy 28 cali, trekkingowe rowery elektryczne doskonale sprawdzą się podczas wyjazdów poza miasto; ich wyjątkowa wygoda pozwoli Ci długimi kilometrami cieszyć się swobodą z oglądania świata z siodełka rowerowego; duże koła spowodują, że nie włożysz dużego wysiłku w jazdę; elektryczne rowery trekkingowe są najczęściej bogato wyposażone – posiadają między innymi zintegrowane oświetlenie, bagażnik, błotniki czy regulowany mostek; na takim rowerze przejedziesz po asfalcie nawet 100 kilometrów na jednym ładowaniu!
  • górskie rowery napędzane elektrycznie – powstały one z myślą o najbardziej ekstremalnych odmianach sportu rowerowego; są one najczęściej bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne; wyposażone w różnej średnicy koła (od 26 do 29 cali) górskie rowery elektryczne charakteryzują się doskonałą przyczepnością i amortyzacją; takie rowery to najlepsze rozwiązania wszędzie tam, gdzie tradycyjne drogi nie istnieją.

Jaki rower elektryczny zatem wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – taki, który spełni nasze oczekiwania i pozwoli nam w pełni cieszyć się jego użytkowaniem. Ważne jest jednak, aby nie dać się zwieść ofertom tanich rowerów elektrycznych. Nie można bowiem ukrywać, że są to pojazdy często dużo droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Jeżeli zatem zdecydujemy się na tani rower elektryczny, możemy znaleźć się w sytuacji, w której słaba jakość spowoduje zbyt wiele problemów i awarii. Poza tym może szybko okazać się, że faktyczny zasięg jest zdecydowanie mniejszy od sugerowanego przez sprzedawcę.

Dlatego też przy wyborze roweru z napędem elektrycznym kierujmy się ich jakością, a nie ceną. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z ofertą na rowery elektryczne. Na naszych stronach znajdziecie doskonałe pojazdy, które wypełnią wszystkie Wasze oczekiwania. Rowery elektryczne ze sklepu Carrefour.pl to najwyższa półka względem jakości i trwałości. Jesteśmy przekonani, ze z rowerami napędzanymi elektryczne oferowanymi przez sklep Carrefour.pl przez długie lata będziecie cieszyć się radością z jazdy.