Rowery dla dzieci, rowerki dziecięce

ROWER 16'' ALU DUTCH D

ROWER 16'' ALU DUTCH D ROWER 16'' ALU DUTCH D

Normalna cena: 499,00 zł

Special Price 429,00 zł

ROWER 12" BOY

ROWER 12" BOY ROWER 12" BOY

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 289,00 zł

ROWER 12" BOY

ROWER 12" BOY ROWER 12" BOY

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 289,00 zł

ROWER 12" GIRL

ROWER 12" GIRL ROWER 12" GIRL

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 289,00 zł

ROWER 12" GIRL

ROWER 12" GIRL ROWER 12" GIRL

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 289,00 zł

ROWER 12" GIRL

ROWER 12" GIRL ROWER 12" GIRL

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 289,00 zł

ROWER 12" GIRL

ROWER 12" GIRL ROWER 12" GIRL

Normalna cena: 349,00 zł

Special Price 289,00 zł

Jaki rower dla dziecka kupić?

Odpowiednie dla najmłodszych cyklistów rowery dla dzieci tworzone są z maksymalną dbałością o najmniejszy nawet element. Mimo tego, że są one przeznaczone dla najmłodszych, charakteryzują się solidnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest fakt, że pierwszy rower kształtuje odpowiednie nawyki u dziecka. Dlatego też rowerki dla dzieci powinny zapewnić maluchom jak największy komfort użytkowania. Rowery dziecięce, szczególnie te przeznaczone dla najmłodszych, swoją konstrukcją dostosowane są do anatomii dziecka oraz możliwości młodego organizmu. Sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą rowerów dziecięcych.

Kupujemy dobry rower dla dziecka

Jazda na rowerze to bez wątpienia jedna z najlepszych form aktywności, do której można zachęcić dzieciaki już od najmłodszych lat. Jednak dzieci z natury szybko się nudzą i kiedy coś im nie odpowiada może skutecznie zniechęcić na całe późniejsze życie. Dlatego też tak ważny jest dobór odpowiedniej wielkości roweru dziecięcego i dostosowanie go do wzrostu dziecka. Na szczęście bogata oferta sklepu Carrefour.pl pozwoli wybrać najlepiej dostosowany rower dla każdego malucha.

Kiedy kupić pierwszy rower dziecięcy?

Przyjmuje się, że wiek około 3 lat jest najlepszym czasem na zarażenie dzieciaków przyjemnością z jazdy na rowerze. Oczywiście już w wieku 2 lat dzieci mogą próbować swoich sił na rowerkach biegowych. Wybierając pierwsze rowerki dla dzieci warto upewnić się, że są one wyposażone w dodatkowe kółka stabilizujące. Pozwolą one zapewnić młodym cyklistom bezpieczeństwo oraz bezstresową naukę jazdy na jednośladzie.

Decydując się na rowery dziecięce wyposażone w hamulce, łańcuch i przerzutki, najlepszym okresem na taki zakup jest około 5 lat malucha. Najprościej kwestię zakupu roweru dziecięcego podzielić można na trzy etapy związane z wiekiem, wzrostem, długością nóg pozwalającą swobodnie sięgać podłoża i rozwojem dzieci:

  • rowerek biegowy – dla najmłodszych (około 2 lat); jest to rowerek biegowy pozbawiony łańcucha oraz pedałów, czasami wyposażony w tylny hamulec; ma on za zadanie przyzwyczaić najmłodszych do poruszania się na jednośladzie – utrzymania równowagi i kierunku jazdy;
  • rowery 16” i 20” – wyposażone w pedały rowerki dziecięce o niewielkiej średnicy koła, przeznaczone są dla dzieci w wieku około 4 do 8 lat; ważny w przypadku zakupu rowerów tego typu jest wzrost dziecka, który powinien wynosić około 100 cm; rowery dziecięce tej wielkości mogą być wyposażone w dodatkowe boczne kółka stabilizujące;
  • rowery „komunijne” – ta potoczna nazwa przyjęła się w związku z wiekiem około 7 lat, w którym dzieci najczęściej przystępują do pierwszej komunii; w tym czasie ich wzrost wynosi już około 120 cm i najlepszym rozwiązaniem będą dla nich rowery dziecięce o średnicy koła 24”; są to jedynie o krok mniejsze rowery od ich dorosłych odpowiedników; przekroczenie wzrostu około 145 centymetrów oznaczało będzie dla dziecka możliwość przejścia w dorosłość rowerową.

Rowerek trójkołowy dla dziecka

Ciekawym rozwiązaniem dla najmłodszych będą również rowerki trójkołowe. Jest to świetny sposób na zachęcenie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Długie piesze spacery z rodzicami mogą zmęczyć najmłodszych, jednak rowerki 3 kołowe z pewnością pozwolą maluchom zachować wigor i energię podczas całego spaceru. Rowerki 3 kołowe posiadają ruchomą barierkę bezpieczeństwa, która nie pozwoli maluchowi na wypadnięcie z pojazdu. Połączony z kierownicą uchwyt pozwoli rodzicom na skorygowanie kierunku jazdy.

Decydując się na zakup rowerków trójkołowych dla dzieci, pamiętać bezwzględnie należy o zmianie pojazdu w czasie, kiedy dziecko z niego wyrośnie. Jazda na zbyt małym pojeździe może skutecznie zniechęcić maluchy do dalszych prób rowerowych. Kupując rowery dziecięce najważniejszą zasadą będzie „nie szkodzić”. Dlatego też tak bardzo ważny jest przemyślany wybór odpowiednich rowerków dla dzieci.

Wyposażenie rowerów dla dzieci

Dostępne na rynku rowery dziecięce i młodzieżowe mają bardzo różne rozmiary. Ich dopasowanie do wzrostu dziecka jest kluczem przy wyborze odpowiedniego jednośladu dla najmłodszych. W ofercie sklepu Carrefour.pl znajdziecie rowerki dziecięce z kołami o średnicy od 12” do 24”. Rowery 16” i 20” powinny już być wyposażone w podstawowy osprzęt rowerowy – dobrej jakości hamulec, obudowany łańcuch, błotniki czy dzwonek.

Dzięki temu najmłodsi szybko nauczą się korzystać z tych udogodnień i łatwiej będzie im się przesiąść na większe pojazdy. Dla starszych dzieci najlepiej jest wybrać rower o charakterze miejskim. W związku z pochyloną postawą, jaką trzeba utrzymać jeżdżąc rowerem górskim, odradza się tego rodzaju zakup dla najmłodszych. Rowery dla dzieci oferowane są oczywiście również w szerokiej gamie kolorów i wzorów, które z pewnością przypadną maluchom do gustu.

Dziewczynki zachwycą się kolorowymi rowerkami dla dzieci z zamontowanym koszykiem na różnego rodzaju skarby oraz kolorowymi frędzlami. Chłopcy natomiast z pewnością szybko polubią na przykład militarny design swojego roweru.

Rowery dziecięce na prezent

Bez wątpienia przez lata rowery dziecięce były najbardziej oczekiwanym prezentem komunijnym. Jednak czasy się zmieniły, jak również zwiększyła się dostępność jednośladów dla dzieci. Rowerki dziecięce są obecnie doskonałym pomysłem na prezent dla najmłodszych. Bezpieczne i wytrzymałe rowery dla dzieci pozwalają wyrwać najmłodszych sprzed telewizora lub objęć gier komputerowych i zachęcić je do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Są również doskonałym sposobem na naukę podstaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rowerki dla dzieci oferują ponadto możliwość wyrobienia w najmłodszych odpowiedzialności, zwiększają ciekawość świata, a przede wszystkim są doskonałą zabawą.

Zakup rowerów dziecięcych przez Internet – czy warto?

Możliwości zakupu rowerów dziecięcych są obecnie bardzo szerokie. Praktycznie każdy producent oferuje swoje jednoślady w sprzedaży zarówno stacjonarnej, jak również internetowej. Zakup rowerów dla dzieci przez Internet może wydawać się prostszy, jednak w praktyce wymaga poświęcenia sporej uwagi wyborom. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić rozmiar rowerka dla dziecka, jaki oferowany jest w sklepie internetowym.

Zakup zbyt dużego lub zbyt małego jednośladu będzie skazany na porażkę. Kupno roweru dziecięcego przez Internet wymaga poświęcenia sporej uwagi i dokładnego przemyślenia decyzji, jednak w ostateczności jest to prostszy i szybszy sposób na wybór najlepszego pojazdu dla dziecka. Wybór dopasowanego rowerka dziecięcego wywoła ogromną radość i przyjemność dla malucha na długi czas. Sklep Carrefour.pl prezentuje szeroką ofertę na rowerki dziecięce, wśród której każdy rodzić będzie mógł wybrać najlepszy rower dla swojej pociechy. Szczegółowo omówione parametry oraz najwyższa jakość oferowanych rowerów dziecięcych dają pewność najlepszego wyboru.

Jaki rower dla dziecka wybrać? - Podsumowanie

Odpowiednio dopasowane do możliwości najmłodszych rowery dziecięce to wspaniały pomysł na prezent. Rowerki dziecięce uczą maluchy koncentracji, odpowiedzialności, równowagi, orientacji w przestrzeni, są również doskonałym źródłem zabawy zarówno samodzielnej, jak i z rówieśnikami. Rowerki dla dzieci to zapewne jeden z najlepszych sposobów na aktywność fizyczną wśród najmłodszych, co pozwala wierzyć, że również w dorosłym życiu zwyczaje zdrowego i aktywnego spędzania czasu zostaną zachowane. Inwestycja w najlepsze rowery dla dzieci z pewnością przyniesie korzyści w ich dorosłym życiu i zaowocuje zdrową postawą i chęcią z korzystania z uroków spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą rowerków dziecięcych.