Walizki podróżne / walizki na kółkach

WALIZKA ABS poszerzana L szara

WALIZKA ABS poszerzana L szara WALIZKA ABS poszerzana L szara

Normalna cena: 229,00 zł

Special Price 189,00 zł

WALIZKA ABS poszerzana M szara

WALIZKA ABS poszerzana M szara WALIZKA ABS poszerzana M szara

Normalna cena: 189,00 zł

Special Price 159,00 zł

WALIZKA ABS poszerzana M czarna

WALIZKA ABS poszerzana M czarna WALIZKA ABS poszerzana M czarna

Normalna cena: 189,00 zł

Special Price 159,00 zł

WALIZKA ABS poszerzana L czarny

WALIZKA ABS poszerzana L czarny WALIZKA ABS poszerzana L czarny

Normalna cena: 229,00 zł

Special Price 189,00 zł

WALIZKA ABS poszerzana S czarna

WALIZKA ABS poszerzana S czarna WALIZKA ABS poszerzana S czarna

Normalna cena: 149,00 zł

Special Price 129,00 zł

Jaką walizkę kupić? Która najlepiej sprawdzi się w podróży?

Dobra walizka jest bez wątpienia synonimem komfortu podróżowania. Jakość i wytrzymałość walizki podróżnej jest szczególnie mocno wystawiona na próbę podczas podróży lotniczych. Nie ma się co łudzić. Obsługa lotów, czy służby celne nie troszczą się nadmiernie o bagaże podróżnych. Słabej jakości walizka może nie przetrwać spotkania z celnikami lub załadunku na pokład samolotu.

Jeżeli więc chcemy zapewnić sobie spokój i mieć pewność, że nasze bagaże dotrą na miejsce docelowe w najlepszym stanie, warto zaopatrzyć się w trwałe i wytrzymałe walizki turystyczne. Wybierając walizki podróżne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które pozwolą odbyć podróż bez niespodzianek i kłopotów.

Rewolucja w podróżowaniu - walizki na kółkach

Prawdziwa rewolucja, i nie jest to przesadne stwierdzenie, w podróżowaniu nastąpiła stosunkowo niedawno, bo w 1970 roku. W tym właśnie roku Bernard D. Shaw, wracając z podróży z ciężkimi bagażami, zwrócił uwagę na pracowników obsługi lotniska przewożących bagaże na wózku. Z tej obserwacji powstał pomysł na zamontowanie czterech kółek u podstawy walizki turystycznej.

Dlaczego wszyscy się męczą, skoro wystarczą kółka i podróż z najcięższym bagażem nie będzie już udręką. Jego pomysł wywołał prawdziwy zachwyt. Koniec z noszeniem ciężkich bagaży! Kolejną innowacją były wymyślone w 1987 roku przez pilota Northwest Airlines Robert Platha, walizki podróżne z dwoma kółkami oraz wysuwanym, sztywnym uchwytem. Pomysł ten ponownie zrewolucjonizował podróżowanie i sposób budowy walizek turystycznych.

Można bez kozery stwierdzić, że Robert Plath wymyślił walizki podróżne na nowo. Od tego czasu praktycznie wszystkie dostępne na rynku walizki podróżne posiadają przymocowane kółka. Czy jednak ilość kółek ma znaczenie? Przecież niezależnie od niej, podróż z ciężkim bagażem nie będzie kłopotem. Okazuje się, że tak. Wszystko bowiem zależy od tego, jak podróżujemy.

Walizki na czterech kółkach

Produkowane obecnie walizki na kółkach posiadają bardzo wytrzymały system jezdny, dzięki któremu nawet najcięższy bagaż można będzie bez najmniejszego kłopotu transportować. Walizki turystyczne na czterech kółkach przeznaczone są dla podróżnych, którzy wybierają najczęściej kolej lub autokary. Nie ma tu limitu kilogramów. Przytwierdzone kółka, obracające się niezależnie, pozwalają swobodnie przemieszczać walizki podróżne w każdym kierunku. Ułatwia to manewrowanie ciężkim bagażem w ciasnych korytarzach wagonu kolejowego.

Walizka do samolotu na kółkach

Krótkie podróże, z niewielkim bagażem, a także loty samolotem obwarowane są wieloma limitami dotyczącymi wagi i wielkości bagażu. To właśnie tutaj walizka na kółkach z solidnym uchwytem będzie najlepsza. Małe walizki na kółkach pozwolą swobodnie ominąć tłumy na lotnisku, zmieszczą się w kabinie samolotu, a dojście do odprawy nie przysporzy Ci bólu pleców.

Kółka walizki podręcznej - jakie wybierać?

Sprawdzenie jakości kółek podczas wyboru walizki kabinowej jest niezmiernie istotne. Nie chcemy przecież uprzykrzyć sobie podróż przez zepsute kółko walizki. Dlatego też wybierając walizki kabinowe na kółkach, upewnijmy się, że walizka posiada kółka kauczukowe, zamontowane na łożyskach, a także istnieje możliwość ich prostej i szybkiej wymiany. Małe, plastikowe kółka narażone są na szybkie uszkodzenia, szczególnie na nierównych powierzchniach.

Walizka twarda czy miękka?

Lata temu bagaże pakowało się do drewnianych kufrów lub walizek z grubej skóry lub płyty pilśniowej. Wielkim problemem była jednak ich waga. Często bywało tak, że walizki podróżne ważyły więcej niż bagaż. Na szczęście dzisiaj nie mamy takich zmartwień. Nowoczesne walizki podróżne muszą spełniać obecnie kilka zasadniczych zadań: mają skutecznie chronić zawartość, a także być lekkie i trwałe. Dlatego też dzisiejsze walizki podróżne produkowane są z wytrzymałych i lekkich tworzyw sztucznych. Obecnie walizki turystyczne podzielić można na trzy kategorie:

  • walizki twarde – wykonane z odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów termoplastycznych – poliwęglanu, włókna szklanego, polipropylenu lub tzw. ABS-u; najlepsze walizki podróżne z tej grupy wytrzymują nacisk nawet kilkuset kilogramów; doskonale zabezpieczają również przed wilgocią;
  • walizki półtwarde – ściany walizki są wystarczająco twarde, aby zabezpieczyć zawartość, z drugiej jednak strony charakteryzują się elastycznością, dzięki czemu można zmieścić w nich dodatkowe drobiazgi; wykonane są najczęściej z materiału o nazwie EVA – polietylen-co-octan vinylu; jest to tworzywo niezwykle trwałe i elastyczne zarazem, charakteryzuje się również wodoodpornością;
  • walizki miękkie – do produkcji walizek miękkich najczęściej wykorzystuje się nylon oraz włókna poliestrowe o wysokiej gęstości; walizki podróżne miękkie doskonale sprawdzą się, jeśli przewozisz głównie ubrania; walizki tekstylne są elastyczne, dzięki czemu można je łatwiej upchnąć w luku bagażowym; są one również wodoodporne;

Walizka podróżna na wakacje - jak wybrać najlepszą?

I ponownie stajemy przed pytaniem, jakie walizki na wakacje wybrać? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie walizki do najczęstszego sposobu podróżowania. Jeśli często latasz samolotami, szybko docenisz zalety walizek kabinowych twardych i półtwardych. Szczególnie, gdy przewozisz w bagażu ważne dla Ciebie przedmioty.

Dla podróży samochodem tekstylna walizka podróżna będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko zabezpieczy wszystkie rzeczy w niej przewożone, będzie ją również łatwiej zmieścić w bagażniku. Twoja podróż będzie zdecydowanie bardziej komfortowa z walizkami turystycznymi wyposażonymi w funkcjonalne dodatki. Najczęściej spotykanymi dodatkami są:

  • kieszonki,
  • szelki,
  • dodatkowe przegrody,
  • paski,
  • uchwyty.

Wszystkie powyższe dodatki pozwalają odpowiednio spakować się na każdą podróż, zabrać ze sobą nie tylko ubrania, ale także niezbędne dokumenty. Dobrze, jeśli walizka podręczna posiada osobną przegrodę na laptopa czy komorę, w którą spakujesz posiłek. Część walizek wyposażonych jest dodatkowo w pasek lub szelki, co pozwala bardzo szybko zamienić ją w torbę lub plecak. Nie zapomnij zwrócić uwagi na uchwyty. Dobrze jeśli znajdują się z dwóch stron walizki, dzięki czemu będziesz mógł nosić ją pionowo lub poziomo. Sprawdź również stopień zabezpieczenia walizki kabinowej.

Walizka podróżna a zabezpieczenie bagażu

Większość walizek podróżnych wyposażonych jest w zamek z szyfrem lub kluczyk. Jeśli jednak wybierasz się do USA, koniecznie zaopatrz się w walizkę z zamkiem TSA. Jest to specjalne zabezpieczenie, którego otwarcie jest możliwe za pomocą specjalnego klucza, do którego posiadają dostęp funkcjonariusze Transportation Security Administration w Stanach. Dzięki temu, w przypadku kontroli bagażu, unikniesz niepotrzebnych strat. Pamiętaj, że w USA bardzo restrykcyjnie podchodzi się do weryfikacji bagaży, a funkcjonariusze nie mogąc dostać się do danej walizki, bez chwili zastanowienia użyją nożyc do jej rozcięcia.

Przygotuj się na każdą podróż – wybierz zestawy walizek

Podróże małe i duże wymagać będą od każdego turysty innej wielkości walizki podróżnej. Dlaczego by więc nie przyjrzeć się, jakie zestawy walizek oferuje rynek? Komplety walizek składają się najczęściej z trzech walizek różnej wielkości. Zestawy walizek są przygotowane tak, aby każdy z elementów jak najlepiej spełniał swoje zadanie.

Najmniejsza walizka doskonale sprawdzi się jako bagaż podręczny do samolotu. Średniej wielkości będzie najlepsza na krótki, kilkudniowy wyjazd. Największa spełni wszystkie Twoje oczekiwania podczas długiej podróży. Komplety walizek oferowane przez sklep Carrefour.pl w ciekawych wzorach pozwolą Ci również bez problemu odnaleźć swoje bagaże na lotnisku. Zestawy walizek będą również doskonałym rozwiązaniem na spakowanie bagaży całej rodziny. Nasze komplety walizek to nowoczesne produkty, wykonane z trwałych materiałów, z którymi podróż będzie wyłącznie przyjemnością.

Gdzie kupić najlepsze walizki na podróż?

Jeżeli podróże to Twój żywioł lub praca, a hotele i lotniska często traktujesz jako swój tymczasowy dom, inwestycja w najwyższej jakości walizki turystyczne jest koniecznością. Sklep Carrefour.pl oferuje szeroki wybór trwałych i wygodnych walizek podróżnych, a także ciekawe zestawy walizek, które sprawdzą się w różnych okolicznościach. Określ swoje potrzeby, a następnie skieruj się do naszego sklepu, aby wybrać najlepiej odpowiadające Ci walizki turystyczne.