Torby podróżne damskie i męskie

Torby podróżne męskie i damskie

Każdy z nas częściej lub rzadziej podróżuje, wyjeżdża na wakacje, jak również odbywa podróże służbowe. Niezbędnym wyposażeniem na każdy rodzaj wyjazdu będą zatem wygodne i gwarantujące odpowiednią pakowność torby turystyczne. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Zbyt duże torby podróżne są niewygodnym obciążeniem. Zbyt małe nie pomieszczą całego bagażu. Jakie torby podróżne wybrać, do samolotu, podróży samochodem czy autostopem? Na jakie cechy warto zwrócić uwagę, aby kupić najlepsze torby podróżne?

Jaką torbę podróżną wybrać?

Wybierając torby podróżne, należy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania, dzięki czemu sami szybko odnajdziecie torbę, która spełni wszystkie Wasze oczekiwania:

 • Jak często podróżuję?
 • Czym podróżuję?
 • Co najczęściej przewożę?

Wielkość torby turystycznej jest kwestią indywidualnych potrzeb, jednak producenci zakładają najczęściej następujący schemat potrzeb turysty:

 • wyjazd na 1-4 dni – 51-58 cm torba podręczna z kółkami,
 • wyjazd na 4-7 dni – 61-66 cm torba pionowa z kółkami,
 • wyjazd na 7-14 dni – 68-76 cm torba pionowa z kółkami.

Wytrzymałe torby podróżne

Niezależnie od tego, jak często podróżujemy, warto mieć w domu torbę podróżną. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy pojawi się konieczność pilnego wyjazdu, czy chociażby niezaplanowany pobyt w szpitalu. Torby turystyczne, odpowiedniej jakości i pojemności odpowiadającej wszystkim naszym potrzebom, mogą bardzo ułatwić życie. Z drugiej jednak strony, jeśli zdecydujemy się na produkt niskiej jakości, najkrótsza nawet wycieczka może stać się udręką. Dlatego też wybierając torbę podróżną, nie warto kierować się jedynie ceną.

Pamiętajmy, że torby turystyczne powinny nam bezproblemowo służyć przez co najmniej kilka sezonów. Traktujmy więc ich zakup jako inwestycję. Jeśli podróżujemy często, nasz wybór powinien kierować się w stronę wysokiej jakości materiałów, odpowiedniej pojemności oraz łatwości i wygody noszenia torby turystycznej. W przypadku, gdy wyjeżdżamy bardzo rzadko, możemy wybrać torby prostsze, a co za tym idzie, również tańsze. Jednak popadanie w skrajność może przysporzyć kłopotów. Niestety najtańsze torby turystyczne mogą nie wytrzymać nawet jednego wyjazdu.

Jak dobrać odpowiednią torbę podróżną na wyjazd?

Jeśli podróżujemy samochodem, autokarami lub pociągami, wymiary naszej torby podróżnej nie mają większego znaczenia. Do bagażnika auta schować możemy praktycznie każdy bagaż. Nie popadając w skrajności, również podróże autokarami i koleją nie będą kłopotem, jeśli wybierzemy bardzo dużą torbę turystyczną. Inaczej sprawa się ma w przypadku lotów. Przewoźnicy mają bardzo restrykcyjne wymagania co do wagi i wymiarów bagażu, które muszą być bezwzględnie przestrzegane. Wiele linii lotniczych indywidualnie wyznacza swoje limity dotyczące wymiarów i wagi torby turystycznej. Dlatego warto prześledzić regulamin lotu, aby uniknąć wysokich opłat za nadbagaż. Torby podróżne do samolotu najczęściej nie powinny przekraczać:

 • bagaż rejestrowany – 81 x 119 x 119 cm, waga do 20 kg,
 • bagaż podręczny – 55 x 40 x 20 cm, waga do 10 kg.

Torby podróżne do samolotu

Pamiętajmy, że torby podróżne do samolotu, czyli bagaż podręczny, powinien zmieścić się pod fotelem lub w schowku nad głowami pasażerów. Każde, nawet najmniejsze przekroczenie wymiarów określonych przez linie lotnicze, spowoduje potraktowanie torby turystycznej za nadbagaż i konieczność wniesienia dodatkowej opłaty. Pamiętajmy, że do wymiarów wliczane są również kółka i rączka torby lub walizki. Doskonałym rozwiązaniem dla bagażu podręcznego będą torebki turystyczne oferowane przez sklep Carrefour.pl.

Są to niewielkie, doskonałej jakości torby mieszczące się swoimi wymiarami w wytycznych większości linii lotniczych. Wyprodukowane z najwyższej jakości, trwałych materiałów z pewnością służyć Wam będą podczas niejednego lotu. Linie lotnicze dopuszczają również możliwość zabrania ze sobą jeszcze jednej torby podróżnej do samolotu, tak zwanego bagażu osobistego. Wymiary takiego bagażu to najczęściej maksymalnie 35 x 20 x 20 cm bez ograniczeń wagowych.

Za takie dodatkowe torebki turystyczne z pewnością doskonale posłużą wygodne i poręczne saszetki na biodro, czyli nic innego jak popularne nerki. Sklep Carrefour.pl oferuje szeroki wybór nerek z najlepszych materiałów, w których schowasz najpotrzebniejsze rzeczy, przydatne podczas podróży.

Torby podróżne a bezpieczeństwo

Głównym zadaniem torby podróżnej jest zabezpieczenie naszych rzeczy. Jeżeli przewozimy głównie ubrania najlepszym rozwiązaniem będą torby turystyczne miękkie, najczęściej wykonane z nieprzemakalnego, wytrzymałego tworzywa sztucznego, który skutecznie zabezpieczy nasze ubrania. Dodatkową zaletą torby turystycznej miękkiej jest wygoda jej używania, a także możliwość dopakowania np. dodatkowej sztuki odzieży. Jeżeli przewozimy bardziej delikatne lub cenne rzeczy, warto zaopatrzyć się w torby podróżne twarde. Jest to zdecydowanie mniej wygodne rozwiązanie, jednak poziom zabezpieczenia zapakowanych bagaży jest w tym przypadku zdecydowanie wyższy.

Torebki i torby na kółkach

Coraz więcej producentów kusi torbami podróżnymi, które posiadają szereg przydatnych dodatków, pozwalających jeszcze wygodniej korzystać z torby lub torebki na podróż. Najczęściej spotykanymi dodatkami są obecnie:

 • kółka – szczególnie istotne, jeśli nasz wybór padnie na duże torby turystyczne; kółka pozwalają swobodnie przemieszczać się nawet z bardzo ciężkim bagażem, a także manewrować torbą w ciasnych korytarzach, np. w wagonie kolejowym; na rynku dostępne są modele zarówno z czterema, jak i dwoma kółkami; niezależnie jednak od opcji, na którą się zdecydujemy, zwróćmy uwagę na kółka, które muszą być wystarczająco duże, aby pokonać nierówności terenu; ważne jest również, aby obracały się wokół własnej osi;
 • szelki, paski, zaczepy, kieszonki etc. – w teorii, im więcej tym lepiej, jednak nie warto tutaj przesadzać; zaczepy przydadzą się, jeśli musimy zamocować do torby elementy, które z jakichkolwiek względów nie trafiły do bagażu, kieszonki oczywiście pozwolą na schowanie najpotrzebniejszych drobiazgów i trzymanie ich pod ręką w razie potrzeby, a paski czy szelki pozwolą w kilka chwil zmienić torbę turystyczną w plecak i w ten sposób ją nosić;
 • zabezpieczenia – obecnie większość oferowanych toreb podróżnych wyposażona jest w zamek szyfrowy, jeżeli jednak podróżujemy głównie samochodem, nie ma za bardzo potrzeby wybierać takich produktów; co innego, jeśli podróżujemy samolotem, lub wiemy, że nasz bagaż pozostanie przez jakiś czas bez naszej opieki; warto wtedy wybrać torby podróżne z zamkiem na szyfr lub zainwestować w dobrej jakości kłódkę; tylko w ten sposób możemy utrudnić potencjalnym złodziejom dostanie się do naszych rzeczy.

Gdzie znaleźć najwyższej jakości torby podróżne?

Dostępne w sklepie Carrefour.pl torby turystyczne to zdecydowanie najkorzystniejszy wybór. Znajdziesz u nas szeroką ofertę obejmującą torby turystyczne dużych rozmiarów, na kółkach i z wysuwaną rączką, torby podróżne do samolotu, doskonałe jako bagaż podręczny, szeroki wybór popularnych nerek, a także szereg innego rodzaju produktów, które uprzyjemnią Twoją podróż. Wszystkie torby turystyczne z naszej oferty wykonane są z trwałych i odpornych na zniszczenia materiałów.

Gwarantują one wygodę i komfort podróżowania. Co równie istotne, torby turystyczne oferowane na naszych stronach dostępne są w wyjątkowo korzystnych cenach. Sklep Carrefour.pl to miejsce, w którym spełnione zostaną wszystkie Twoje oczekiwania dotyczące najlepszej torby turystycznej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.