Wrotki

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Wrotki dla dzieci i dla dorosłych (damskie, męskie)

Jakie wrotki wybrać?

Jeszcze parę lat temu wydawać by się mogło, że wrotki na stałe trafiły do lamusa i zajęły miejsce w piwnicach i garażach, upchane na dnie kartonów z niepotrzebnymi rzeczami. Na szczęście nastąpił nagły renesans wrotek i wrotkarstwa, dzięki czemu ten przynoszący ogromną frajdę sport wraca na piedestał. I mimo, że rolki nadal są najpopularniejsze, coraz częściej na ulicach miast i miasteczek spotkać można osoby poruszające się na wrotkach. Na popularność wrotek wpływa mają również coraz popularniejsze tory wrotkarskie, których powstaje coraz więcej. Dzięki temu nawet w okresach jesienno-zimowych można cieszyć się z jazdy na wrotkach. Wrotki klasyczne, a także stylizowane na styl retro mają niebanalny urok i są niewątpliwie ciekawą alternatywą dla rolek.

Najpopularniejsze wrotki dla dzieci i dorosłych

Wbrew powszechnej opinii, rodzajów wrotek jest całkiem sporo i wybór odpowiedniego może spowodować nie lada kłopot. Jakie więc wrotki dla dorosłych i dzieci możemy znaleźć na sklepowych półkach?

  • wrotki do jazdy rekreacyjnej – zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj wrotek; są to zdecydowanie najlepsze modele, które dostępne są zarówno jako wrotki dla dzieci, jak i dorosłych; wrotki do jazdy rekreacyjnej charakteryzują się wysokimi butami oraz szynie z czterema kółkami; są to modele najbardziej przypominające wrotki klasyczne, w jakich jeżdżono podczas szczytu ich popularności przed laty; wrotki do jazdy klasycznej sprawdzą się doskonale jako wrotki do jazdy miejskiej, po boiskach, alejkach czy chodnikach; można je również zaproponować najmłodszym jako wrotki dla dzieci – są one stabilne i nie pozwalają na rozwinięcie dużych prędkości;
  • wrotki sportowe – przeznaczone dla bardziej zaawansowanych wrotkarzy; pozwalają osiągnąć zdecydowanie większe prędkości, są również bardziej zwrotne; charakteryzują się sportowym fasonem buta;
  • wrotki klasyczne lub retro – wrotki klasyczne to nic innego, jak wrotki do jazdy rekreacyjnej, utrzymane w stylistyce retro.

Czym się kierować kupując wrotki?

Podstawowymi cechami, jakimi należy się kierować wybierając wrotki jest, podobnie jak w przypadku rolek, ich przeznaczenie. Najważniejszy jest styl jazdy. Jeżeli posiadamy odpowiednie umiejętności i chcemy poruszać się szybko na wrotkach, warto wybrać modele sportowe. Jeżeli jednak chcemy dopiero nauczyć się jeździć w butach na kółkach, skierujmy swoją uwagę na wrotki do jazdy rekreacyjnej. Najczęściej spotykane wrotki do jazdy rekreacyjnej posiadają miękkie kółka, które zapewniają dobrą przyczepność i komfort jazdy, nie pozwalają one jednak na osiągnięcie dużych prędkości. Pozwala to na wykorzystanie ich, jako doskonałe wrotki dla dzieci i dorosłych do nauki, a także, zgodnie z ich nazwą, jako wrotki do codziennej jazdy rekreacyjnej.

Kółka wrotek są bardzo istotnym ich elementem. Podobnie, jak w przypadku rolek ich twardość określana jest parametrem A osiągającym wartości od 0 do 100. Im wyższa wartość parametru A, tym twardsze kółka. Miękkie kółka zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża, jednak kosztem zwrotności i szybkości. Kółka twarde nie amortyzują nierówności, jednak pozwalają osiągać duże prędkości. Innym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając wrotki dla dorosłych i dla dzieci będzie miękkość butów.

Dla początkujących wrotkarzy oraz dla dzieci zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą buty twarde, które usztywniają staw skokowy i zapewniają lepszą stabilizację. Buty miękkie natomiast są lżejsze i pozwalają na swobodne wykonywanie różnych manewrów i tricków. Warto również zwrócić uwagę na standard ABEC czyli poziom wytrzymałości i jakości łożysk wykorzystywanych we wrotkach dla dorosłych i dzieci. Im wyższa klasa ABEC, tym szybsze łożyska, co przekłada się na możliwość osiągania większych prędkości podczas jazdy.

Równie istotne są szyny oraz traki wrotek. Najlepsze wrotki posiadają nylonowe szyny oraz aluminiowe tracki. Wrotki do jazdy rekreacyjnej oraz sportowe posiadają również hamulec. Pozwala on nie tylko zatrzymać się ale także odepchnąć podczas jazdy. Hamulce można oczywiście wymienić, jeśli się zużyją. Wybierając najlepsze wrotki do jazdy miejskiej i rekreacyjnej należy dobrać ich odpowiedni rozmiar. Ma to również ogromne znaczenie przy wyborze wrotek dla dzieci. Precyzyjnie dobrany rozmiar wrotek dla dzieci i dorosłych pozwala zachować większe bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Odpowiednio dobrane buty zmniejszają ryzyko kontuzji dzięki odpowiedniej stabilizacji. Rozmiar wrotek dobieramy zasadniczo w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłych butów. Musi nam być w nich wygodnie i komfortowo. Palce nie mogą być zagięte. W takim wypadku konieczne będą wrotki o rozmiar większe. Decydując się na zakup wrotek dla dzieci warto wybrać wrotki regulowane, które pozwalają dopasować but w czterech rozmiarach. Wrotki regulowane będą zatem mogły być wykorzystywane przez kilka sezonów, wystarczy tylko wyregulować ich wielkość w zależności od wielkości stopy dziecka.

Kupujemy wrotki do jazdy rekreacyjnej

Jeśli zależy Wam na bezpiecznym i przyjemnym poruszaniu się po mieście, warto zdecydować się na wrotki do jazdy miejskiej, lub wrotki rekreacyjne. Pozwalają one na komfortową jazdę i dobrą amortyzację, jednak nie gwarantują dużej szybkości. Są więc doskonałe do codziennej jazdy do pracy czy szkoły. Wrotki do jazdy rekreacyjnej są również doskonałym rozwiązaniem dla weekendowej aktywności na świeżym powietrzu. Mimo, że uznaje się wrotki jako klasyczny sposób jazdy (powstały przecież wcześniej niż rolki), zdobywają one ponownie coraz większa popularność.

Dzisiaj można kupić wrotki do jazdy miejskiej praktycznie w każdym sklepie sportowym. Również sklep Carrefour.pl zaprasza do zapoznania się ze swoją niezwykle ciekawą ofertą na wrotki dla dorosłych i dzieci. Znajdziecie tu wrotki regulowane, wrotki klasyczne, stylizowane na styl retro, wrotki doskonałe do nauki jazdy. Sklep Carrefour oferuje regulowane wrotki dla dzieci, a także szeroki wybór wrotek dla dorosłych, kobiet i mężczyzn. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, pochodzące od najlepszych producentów, wrotki klasyczne i sportowe dostępne w sklepie Carrefour.pl z pewnością spełnią wszystkie Wasze oczekiwania.

Z wrotkami ze sklepu Carrefour.pl będziecie mogli cieszyć się z tej zyskującej ponownie coraz większą popularność aktywności przez cały rok. Nasze wrotki będą Wam służyły zarówno podczas letnich zabaw na świeżym powietrzu, jak również doskonale będą się spisywały w zimne miesiące na torach wrotkarskich. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą.