Ochraniacze, kaski

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Ochraniacze i kaski do jazdy na rolkach i deskorolkach

Bezpieczeństwo to podstawa – ochraniacze oraz kaski

Jazda na desce lub rolkach zachęca do wykonywania szeregu mniej lub bardziej zaawansowanych akrobacji. Szczególnie w popularnych i powstających coraz częściej skateparkach można zauważyć wiele osób, młodszych i starszych, próbujących swoich sił w wyczynowej jeździe. Nie ma jednak nic gorszego jak szybkie zakończenie tej świetnej zabawy przez bolące zadrapania, otłuczenia, czy poważniejsze kontuzje. Dlatego też każdy szanujący się rolkarz czy skater powinien bezwzględnie zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości, trwałe, a przede wszystkim gwarantujące najwyższy poziom ochrony ochraniacze na kolana i łokcie. Nie można również zapominać o dobrej jakości kaskach. Zestawy ochraniaczy na rolki nie różnią się niczym od ochraniaczy do jazdy na deskorolce. Przyjrzyjmy się zatem jakie są dostępne rodzaje ochraniaczy i na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu.

Ochraniacze – absolutna konieczność dla wszystkich rolkarzy i skaterów

Odpowiednio dopasowane ochraniacze oraz kask to absolutnie podstawowe wyposażenie każdej osoby poruszającej się na rolkach czy desce. Szczególnie dzieci nie powinny wręcz dotykać deski czy rolek bez ochraniaczy. Poza wieloma wrażeniami z jazdy, jaką dają deska lub rolki, są to wyjątkowo kontuzjogenne aktywności i jedynie ochraniacze pozwolą nas przed nimi uchronić. Do jazdy na rolkach lub desce wyróżniamy następujące ochraniacze:

 • ochraniacze na nadgarstki – chronią najbardziej narażoną na kontuzję część ciała; należy je stosować jako podstawowe ochraniacze do jazdy na rolkach oraz desce; dłonie narażone są najbardziej na kontuzje podczas upadku lub kolizji, wynika to z faktu, że to właśnie za pomocą dłoni najczęściej próbujemy amortyzować upadek; ochraniacze do jazdy na deskorolce i rolkach usztywniają stawy dłoni i zabezpieczają przed nieprzyjemnymi otarciami;
 • ochraniacze na kolana – zdecydowanie rzadziej upadamy na kolana, jeśli jednak taki upadek się zdarzy, może on doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji; ochraniacze na kolana doskonale amortyzują i chronią, co więcej, wbrew powszechnej opinii, wcale nie usztywniają kolana; ochraniacze na kolana musza jednak być idealnie dopasowane; tylko wtedy zapewnią wysoki komfort i odpowiednie zabezpieczenie;
 • ochraniacze na łokcie – są najważniejsze dla początkujących rolkarzy i skaterów; łokcie są bowiem najczęściej kontuzjowane wśród tej grupy; ochraniacze na łokcie charakteryzują się podobną konstrukcją, jak ochraniacze na kolana, są jednak zdecydowanie mniejsze; plastikowe wzmocnienia ochraniaczy na łokcie doskonale chronią przed urazami, a zapięcia na rzep zwiększają komfort ich stosowania;

Jakie ochraniacze do jazdy na deskorolce i rolkach wybrać?

Decydując się na uprawianie jazdy na rolkach czy deskorolce, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie ochraniacze. Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy, warto sprawdzić, jakie zestawy ochraniaczy na rolki i deskorolkę są dostępne. Większość sklepów sportowych oferuje szeroki wybór zestawów ochraniaczy na rolki i deskę. Oczywiście można kupić każdy z elementów ochraniaczy osobno, jednak zakup kompletu wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Ich właściwości ochronne będą pełne jednak jedynie w przypadku idealnego dopasowania do ciała sportowca. Warto więc sprawdzić dokładnie rozmiary zestawów ochraniaczy na rolki i deskorolkę.

Rozmiary ochraniaczy na nadgarstki

W przypadku ochraniaczy na nadgarstki, które przypominamy, są absolutnie konieczne dla każdego rolkarza i skate’a, w sklepach spotkać można rozmiary uzależnione od wzrostu i wagi:

 • XS – wzrost do 140 cm, waga do 25 kg,
 • S – wzrost 140 – 155 cm, waga 25-50 kg,
 • M – wzrost 155 – 170 cm, waga od 50 kg,
 • L – wzrost 170 – 185 cm, waga powyżej 50 kg,
 • XL – wzrost od 185 cm, waga od 50 kg.

Uzależnienie rozmiaru ochraniaczy na nadgarstki od wagi i wzrostu spowodowane jest zróżnicowanym naciskiem na nadgarstki w przypadku upadku.

Jakiej wielkości ochraniacze na kolana?

Podobnie, jak w przypadku nadgarstków, również ochraniacze na kolana występują w różnych rozmiarach:

 • XS – dzieci do 50 kg, szerokość ochraniacza 10 cm,
 • S – dzieci do 50 kg, szerokość ochraniacza 11 cm,
 • M – młodzież do 50 kg, szerokość ochraniacza 12 cm,
 • L – młodzież i dorośli powyżej 50 kg, szerokość ochraniacza 13 cm.

Najlepsze ochraniacze na kolana są miękkie wewnątrz, wypełnione gąbką lub pianką. Z zewnątrz natomiast posiadają twardą skorupę chroniącą kolana w przypadku upadku do przodu. Urazy kolan mogą być bardzo bolesne, dlatego też żaden rolkarz, amator i zawodowiec, nie powinien o nich zapominać.

Wybieramy najlepszy rozmiar ochraniaczy na łokcie

Zbudowane bliźniaczo do ochraniaczy kolanowych, ochraniacze na łokcie z twardą skorupą na zewnątrz i miękkim, przyjemnym wypełnieniem, najczęściej występują w trzech rozmiarach:

 • S – około 13,5 x 10 cm,
 • M – około 12 X 10,5 cm,
 • L – około 15 x 11 cm.

Wybór najlepszych, spełniających w największym stopniu ochraniaczy na łokcie polega na zmierzeniu powierzchni łokcia. Ochraniacze powinny przykrywać nie tylko kość, ale również skórę wokół łokci. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych obtarć. Pamiętajmy również, że zbyt duże lub zbyt małe ochraniacze nie spełnią swojego zadania.

Najprostszym sposobem wyboru ochraniaczy do jazdy na rolkach i desce jest dokładne zmierzenie powierzchni ciała, które chcemy chronić i porównanie uzyskanych wartości z ofertą sklepu. Do tego wystarczy nam zwykła miara krawiecka. Pozwala to na bezpieczne zakupy takich ochraniaczy przez Internet. Jeśli zastanawiacie się, gdzie znaleźć odpowiednie zestawy ochraniaczy na rolki, zapraszamy do sklepu Carrefour.pl. Znajdziecie tu odpowiednie dla każdego wieku i poziomu zaawansowania najwyższej jakości zestawy ochraniaczy do jazdy na rolkach i deskorolce.

Gdzie można kupić dobre ochraniacze na rolki i deskorolkę?

Sklep Carrefour szczegółowo selekcjonuje dostępne na stronie produkty, oferując jedynie te najwyższej jakości. Produkty oferowane w sklepie spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, są wygodne w użytkowaniu i gwarantują skuteczną ochronę narażonych na kontuzję części ciała. Zapraszamy do sklepu Carrefour.pl, gdzie znajdziecie najlepsze ochraniacze w niezwykle korzystnych cenach. Jeśli jednak stwierdzicie, że ochraniacze są Wam niepotrzebne, pamiętajcie że możecie zrezygnować z ochraniaczy na łokcie i kolana. Jednak rezygnacja z ochraniaczy na nadgarstki będzie wyjątkowo nieodpowiedzialna i groziła będzie szybką kontuzją. Pamiętajcie, sport jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, jednak bezpieczeństwo i zdrowie jest ważniejsze.