Hulajnogi

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Płeć
Licencja
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Hulajnogi dla dzieci i dorosłych

Jaką  hulajnogę wybrać?

Coraz bardziej powszechnym widokiem na ścieżkach rowerowych i skateparkach są hulajnogi. Mimo, że przez większość spisane zostały już dawno na straty, jako przeżytek, o dziwo wracają do łask i zyskują coraz większą popularność. Hulajnogi dziecięce oraz młodzieżowe, a także popularne hulajnogi sportowe dostępne są w wielu różnych modelach i rodzajach, a producenci prześcigają się w proponowaniu coraz ciekawszych rozwiązań. Jeśli więc interesuje Was zakup hulajnogi, powinniście wiedzieć, na co zwrócić uwagę dopasowując i dobierając najlepszy sprzęt dla siebie.

Decydując się na kupno hulajnogi przede wszystkim musimy określić komu i w jakim celu mają one służyć. Inne będą bowiem hulajnogi dla dzieci, na inne elementy zwrócimy uwagę wybierając hulajnogi dla młodzieży, a jeszcze innymi cechami charakteryzować się będą hulajnogi wyczynowe. Poznajmy zatem najważniejsze różnice między hulajnogami dostępnymi w sklepie Carrefour.pl.

Hulajnogi dla dzieci – kolorowe i lekkie

Wybierając się do sklepu, bez problemu poznamy hulajnogi dziecięce. Wyróżniać się one będą żywymi kolorami oraz bardzo małą wagą. Hulajnogi dziecięce wykonane są najczęściej z bardzo lekkich materiałów, dzięki czemu nie sprawiają trudności w użytkowaniu maluchom. Hulajnogi dla najmłodszych dzieci, rozpoczynających dopiero przygodę z tymi sprzętem, posiadają dodatkowe kółka z tyłu lub z przodu. Takie hulajnogi trójkołowe są doskonałe dla najmłodszych – ułatwiają utrzymanie równowagi i naukę jazdy. Jazda na hulajnogach trójkołowych będzie świetnym wstępem do zainteresowania dzieci aktywnością na świeżym powietrzu.

Ich żywe barwy z pewnością spodobają się najmłodszym, a antypoślizgowe rączki i wygodna, bezpieczna szeroka podstawa pozwoli dzieciom szybko polubić  jazdę na hulajnodze. Hulajnogi trójkołowe, jak również dwukołowe hulajnogi dla dzieci nie zajmują dużo miejsca po złożeniu, można je bez problemu przechowywać w domu oraz spakować do samochodu na wakacyjny wyjazd. Hulajnogi dziecięce to doskonały prezent dla maluchów.

Hulajnogi młodzieżowe – mocne, wytrzymałe, o krok od dorosłych egzemplarzy

Nastolatki, które zdobyły już umiejętność poruszania się na hulajnodze z pewnością niezwykle ucieszą się z nowoczesnej i wytrzymałej hulajnogi młodzieżowej. Są one konstrukcyjnie bardzo zbliżone do dorosłych, wyczynowych egzemplarzy. Różnice, jakie można zauważyć porównując hulajnogi młodzieżowe i hulajnogi sportowe, sprowadzają się najczęściej do materiałów, z których zostały one wykonane oraz przeznaczenia. Hulajnogi młodzieżowe to wytrzymały sprzęt, wyposażony w wysokiej jakości podłoże z powłoka antypoślizgową.

Ponadto często posiadają one nóżkę pozwalającą zaparkować hulajnogi młodzieżowe w dowolnym miejscu. Są one również bardzo lekkie, ich waga rzadko przekracza kilka kilogramów. Hulajnogi młodzieżowe można bardzo łatwo, w kilku zaledwie ruchach, złożyć do niewielkich rozmiarów i spakować do bagażnika samochodu, czy zabrać ze sobą do komunikacji miejskiej, a możliwość szybkiego rozłożenia, bez używania jakichkolwiek narzędzi pozwala po dotarciu do skateparku szybko włączyć się do zabawy.

Hulajnogi sportowe – doskonałe do wyczynowego korzystania

Jeśli naszym celem są niebanalne i agresywne tricki oraz szybka jazda na hulajnodze, uwagę zwrócić należy na hulajnogi wyczynowe. W tym przypadku musimy pamiętać o jednym – sport wyczynowy nie uznaje kompromisów. Dla wyczynowej jazdy na hulajnodze sportowej konieczne są najwyższej jakości materiały, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i przeciążenia. Przekłada się to najczęściej na cenę. Hulajnogi wyczynowe, przeznaczone do agresywnej jazdy, najczęściej są najdroższe. Jednak nie należy oszczędzać na jakości. Jakiekolwiek oszczędności poczynione podczas zakupu, mogą szybko odwrócić się przeciwko nam. Jedynie najwyższej klasy hulajnogi sportowe gwarantują bezpieczeństwo oraz trwałość sprzętu.

Wybierając hulajnogi sportowe zwróćmy uwagę na jakość spawów i łączeń, które podczas szybkiej jazdy i akrobacji narażone są na duże przeciążenia. Hulajnogi wyczynowe nie posiadają żadnych elementów amortyzacji, dlatego też najwyższa jakość połączeń, kółek jest priorytetem. Metalowe rdzeń koła da zdecydowanie większą trwałość, niż jego plastikowy odpowiednik. Hulajnogi sportowe powinny składać się z jednoczęściowych elementów – kierownicy, podstawy i kółek. Dzięki prostej budowie, łatwiej jest użytkować taki sprzęt, jednak pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu i serwisowaniu hulajnogi wyczynowej. Duże przeciążenia, na które są one narażone wymagają regularnej dbałości o każdy element.

W sprzedaży znaleźć można również hulajnogi sportowe przeznaczone do innych aktywności, niż akrobacje. Najpopularniejsze z nich to:

  • hulajnogi turystyczne – przeznaczone do pokonywania długich dystansów; są one duże i bardziej komfortowe od hulajnogi wyczynowych; charakteryzują się dużymi, nawet o średnicy 120 mm kołami, wykonanymi z poprawiających przyczepność kauczuku lub gumy;
  • hulajnogi rekreacyjne – bodaj najpopularniejsze hulajnogi na rynku; sprawdzą się do spokojnej jazdy w parku, czy jako transport do pracy; nie będą się jednak nadawały do szalonych akrobacji w skateparku, czy szybkiej jazdy; hulajnogi rekreacyjne powinny być proste w składaniu i rozkładaniu, a także nie zajmować dużej ilości miejsca; ważna jest również możliwość regulacji wysokości kierownicy; decydując się na takie hulajnogi zwróćmy uwagę na dopuszczalną wagę i dostosujmy odpowiednio wytrzymały sprzęt do siebie.

Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę wybierając hulajnogi?

Wybór odpowiedniej hulajnogi, jak już wspomniano, uzależnić trzeba od jej przeznaczenia. Kiedy już zdecydujemy się na odpowiedni jej rodzaj, warto zapoznać się szczegółowo z kilkoma elementami, które mają znaczący wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy:

  • kółka – jest to najważniejszy element hulajnogi; od jakości kółek przede wszystkim zależy komfort jazdy, a także jej bezpieczeństwo; sklep Carrefour.pl poleca hulajnogi trójkołowe dla dzieci i dorosłych, a także tradycyjne dwukołowe hulajnogi młodzieżowe, sportowe i dziecięce; wybór hulajnogi trójkołowej najczęściej podyktowany jest doświadczeniem i umiejętnościami, a także indywidualnymi preferencjami; wielkość kółek jest również istotna; najczęściej spotykane kółka w hulajnogach dostępnych w sklepach mają średnicę mniejszą niż 120 cm; pozwala to na osiągnięcie odpowiedniej zwrotności i łatwości w prowadzeniu; większe kółka sprawdzą się do szybszej jazdy, jednak pozbawią zwrotności; twardość kółek opisuje się parametrem A (74-100); im wyższy jest parametr A, tym większa twardość; kółka o twardości poniżej 82A pozwalają zachować wysoki komfort jazdy, ale niską trwałość; 82A-86A doskonale sprawdzą się do codziennej jazdy w parku czy na asfalcie; kółka o twardości 86A-100A przeznaczone są dla hulajnogi wyczynowej; profil kółek również ma znaczenie; najpopularniejsze okrągłe profile spotyka się w tradycyjnych rekreacyjnych hulajnogach; wąski profil o ściętym przekroju najlepszy będzie do szybkiej jazdy; płaski profil pozwala zachować dobrą przyczepność i stabilność konieczną przy agresywnej jeździe;
  • wybierając najlepsze hulajnogi warto zwrócić uwagę na łożyska, a szczególnie możliwość ich ewentualnej późniejszej wymiany; wybierajmy odporne na zabrudzenia i przeciążenia uszczelniane łożyska maszynowe;
  • napęd – tradycyjne hulajnogi napędzane są siłą mięśni, możecie jednak również spotkać w sklepie Carrefour.pl hulajnogi z napędem elektrycznym; jeżeli korzystamy z hulajnogi głównie jako środek transportu do szkoły lub pracy, hulajnogi elektryczne będą najlepszym rozwiązaniem;
  • podest – podstawowa część każdej hulajnogi, której zadaniem jest utrzymanie użytkownika; jakość, trwałość i wytrzymałość podestu determinuje w największym stopniu długość użytkowania hulajnogi oraz bezpieczeństwo jazdy; dla dzieci najczęściej przeznaczone są hulajnogi z podestami z tworzyw sztucznych; dla młodzieży, dorosłych oraz jazdy wyczynowej warto wybrać hulajnogi z bardziej wytrzymałych materiałów, o wytrzymałości odpowiedniej do wagi użytkownika;
  • kierownica – najważniejszą jej cechą będzie możliwość regulacji; nie bez znaczenia jest również wygoda rączek; jako materiał wykorzystywane są najczęściej stal oraz aluminium; jeśli zależy nam na najwyższej trwałości, wybierajmy hulajnogi z kierownicami aluminiowymi;
  • hamulce – hulajnogi sportowe rzadko są wyposażone w hamulce; inaczej ma się sytuacja z hulajnogami dla dzieci, czy rekreacyjnymi; producenci dbając o komfort użytkowników coraz częściej wyposażają hulajnogi w hamulce różnego rodzaju; wybór zależał będzie wyłącznie od naszych preferencji.

Zapraszamy do sklepu Carrefour.pl, gdzie znajdziecie najwyższej jakości hulajnogi dla dzieci trójkołowe i na dwóch kółkach, hulajnogi sportowe i wyczynowe, a także hulajnogi dla młodzieży i dorosłych preferujących spokojną jazdę. Hulajnogi oferowane przez sklep Carrefour.pl z pewnością zadowolą każdego z Was i dostarczą Wam wiele radości. Sklep Carrefour.pl serdecznie zaprasza.