Deskorolki

Sport i turystyka

UKRYJ FILTRY POKAŻ FILTRY
Marka
Cena
Od do
Nieprawidłowy przedział cenowy

Deskorolki dla dzieci i dorosłych

Normalna cena: 54,99 zł

Special Price 44,99 zł

Jaką deskorolkę wybrać?

Jazda na deskorolce to niezwykle popularna forma spędzania wolnego czasu. Po deskorolki sięgają nie tylko dzieci, czy młodzież. Bardzo często również dorośli użytkownicy jeżdżą na tym gwarantującym sporą dawkę zabawy sprzęcie. Sklep Carrefour.pl oferuje szeroki i zróżnicowany wybór deskorolek. Znajdziecie tutaj między innymi:

 • deskorolki dla dzieci,
 • deskorolki dla początkujących,
 • deskorolki dla dorosłych,
 • deskorolki elektryczne.

Niezależnie od poziomu zaawansowania w sztuce jazdy na desce, każdy zainteresowany, znajdzie tu coś dla siebie. Deskorolki to szeroka grupa produktów, które mogą znacząco różnić się od siebie. W asortymencie sklepu Carrefour znajdziecie między innymi:

 • fiszki – deskorolki dla dzieci i dorosłych typu fiszka lub fishboard – są to bardzo popularne deskorolki zarówno dla początkujących, jak i amatorów bez względu na wiek; swoją nazwę zawdzięczają kształtowi przypominającemu rybę; fishboard jest jednym z najpopularniejszych rodzajów deskorolek miejskich;
 • deskorolki klasyczne – chyba najbardziej popularne rodzaje deskorolek; deskorolki klasyczne podobnie jak fiszki będą dobrym wyborem dla dzieci, młodzieży i dorosłych; deskorolki klasyczne bardzo często występują z ciekawymi kolorowymi nadrukami, co pozwala na dopasowanie ich do oczekiwań skaterów;
 • deskorolki waveboard – nowoczesne deskorolki na dwóch kółkach przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników;
 • deskorolki elektryczne – dla miłośników nowoczesnych gadżetów.

Ponadto wyróżnić można inne rodzaje deskorolek, w tym między innymi pennyboard, deskorolki wyczynowe, cruiser, czy longboard.

Wybieramy najlepsze deskorolki

Wbrew pozorom wybór deskorolki dla początkujących lub zaawansowanych użytkowników nie jest taka prostą sprawą. Deskorolki różnią się znacząco od siebie w zależności od rodzaju. Najważniejszą zatem kwestią, jaką musimy wziąć pod uwagę przed wyborem odpowiedniej deski będzie określenie, czego oczekujemy i jaki styl jazdy najbardziej nam odpowiada. Zdecydowanie mniejszy problem będzie w przypadku najmłodszych. Wybór deskorolki dla dzieci jest bardzo prosty. Wystarczy, że skierujemy swoją uwagę na… deskorolki dla dzieci. Są one takiej samej budowy, jak deskorolki dla dorosłych lub młodzieżowe, jednak są odpowiednio mniejsze, dostosowane do wieku i wagi dzieci.

Niezmiernie istotne jest za to zwrócenie uwagi na jakość wykonania deskorolki dla dzieci. Wszystkie elementy powinny być wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów oraz posiadać odpowiednie atesty. Ważne też, aby deskorolka dla dziecka podobała się najmłodszym. Jeżeli przystępujemy do wyboru deskorolki dla dorosłych lub młodzieży, szczególnie gdy będą to deskorolki dla początkujących, niezwykle ważnym jest, aby dokładnie sprawdzić następujące elementy deski:

 • blat deskorolki dla początkujących – jakość jest ściśle związana z rodzajem drewna użytego do konstrukcji blatu; najtwardszym drewnem jest zdecydowanie klon; w przypadku rozmiaru obuwia 35-40 wybierz deskorolki o szerokości 7.25-7.8 cala; rozmiar buta 40-45 – tutaj najlepszą szerokością będzie powyżej 7.8 cala; jeśli Twoja stopa ma rozmiar co najmniej 45 wybierz deskę o minimalnej szerokości 7.8 cala, w innym przypadku będziesz miał kłopoty z wykonywaniem tricków;
 • trucki deskorolki – powinny charakteryzować się wysoką jakością i pochodzić od renomowanych producentów; możesz mieć pewność, że profesjonalne firmy zajmujące się budową desek skateboardowych przykładają bardzo dużą wagę do jakości oferowanych trucków; dzięki dokładnie wycentrowanym truckom łatwiej opanujesz manewry oraz pierwsze tricki na desce;
 • łożyska do deskorolki dla dorosłych – w zależności od rodzaju terenu, na którym będziesz się poruszał, wybierz odpowiedni, zgodny ze skalą ABEC rodzaj łożyska; skala ABEC mówi o tzw. ekscentryczności (mimośrodzie) w wewnętrznym pierścieniu łożyska; im wyższa klasyfikacja ABEC, tym mniejsze są odchylenia w elementach łożyska, co przekłada się na więcej siły przekazanej do kółek;
 • kółka deski skateboardowej – wybiera się je w zależności od twardości i rozmiaru; kółka do jazdy technicznej, ulicznej są z reguły małe – 50-55 mm; duże kółka (55-65 mm) są szybkie i przeznaczone do jazdy na rampach; twarde kółka są szybkie i wytrzymałe, jednak charakteryzują się niską przyczepnością i niewielkim stopniem amortyzacji; twardość oznaczana jest wartościami w numeracji do 100A – im większa wartość, tym większa twardość.

Wybierając deskorolki dla dzieci lub deskorolki dla początkujących warto przede wszystkim wziąć pod uwagę charakter, styl i miejsce do uprawiania skateboardingu. Zasady wyboru są proste, jednak należy o nich pamiętać. Jeżeli zależy Wam na jeździe po mieście, deskorolka powinna być wąska i posiadać małe kółka. Deskorolki do jazdy po rampach i skateparku powinny posiadać szerszą płytę. Pozwala to zachować większą stabilność. Dla dzieci kupujemy deskorolki krótkie.

Deskorolki dla początkujących – jakie wybrać?

Osoby początkujące w jeździe na desce powinny cierpliwie nauczyć się najpierw podstawowych manewrów na desce, a dopiero potem szlifować swoje umiejętności i próbować sił w trickach lub akrobacjach. Najlepszym rodzajem deskorolki dla początkujących będzie deska uniwersalna, dopasowana do wzrostu, wagi i rozmiaru stopy. Pozwoli to spróbować swoich sił w jeździe na desce i nauczenie się podstawowych tricków bez wydawania dużych pieniędzy. Profesjonalne deski, składane na zamówienie mogą bowiem osiągać bardzo wysokie ceny. Z czasem, nabierając pewności i umiejętności będziecie w stanie sami określić, jaki rodzaj deski skateboardowej Wam najbardziej odpowiada.

Nauka jazdy na deskorolce

Podstawową zasadą jazdy na deskorolce, zarówno wśród dużych, jaki małych jest bez wątpienia bezpieczeństwo. Dlatego też kupując deskę, warto zaopatrzyć się również w wysokiej jakości kask i ochraniacze. Nauka jazdy na deskorolce obfituje niestety w upadki. Umiejętność upadania i nie zniechęcanie się jest podstawową kwestią dla każdego początkującego skateboardowca. Kiedy już opanujesz ten element oraz nauczysz się poruszać na desce, przekonasz się z każdym kolejnym nauczonym elementem, jak wspaniały jest to sport.

Skateboarding dla małych i dużych

Jazda na desce, bez względu na styl oraz umiejętności, zapewnia ogrom zabawy, dużą dawkę adrenaliny i niezapomnianych wrażeń, których z pewnością będzie przybywać wraz z każdym kolejnym wyuczonym trickiem. Dlatego też po pierwszych szlifach i opanowaniu podstaw poruszania się na desce skateboardowej warto zdecydować się na sprzęt dedykowany Twoim potrzebom. Uniwersalne deski sprawdzą się doskonale na pierwszym etapie przygody z deską. Niezależnie jednak od tego czy zastanawiasz się nad zakupem deskorolki dla dzieci czy większej deskorolki dla dorosłych, sklep Carrefour.pl zaprasza do skorzystania z niezwykle ciekawej oferty. W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości deskorolki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferujemy w sklepie deski skateboardowe każdego rodzaju. Znajdziesz tu deskorolki typu fiszki, klasyczne, waveboardy, pennyboardy, cruisery, a nawet deskorolki elektryczne. Wszystko to w bardzo korzystnych cenach. Jesteśmy przekonani, że rozpoczęcie przygody z deskorolką ze sklepu Carrefour.pl będzie wspaniałym wstępem do niesamowitych wrażeń i świetnej zabawy. Sklep Carrefour.pl zaprasza na zakupy.