Ryby marynowane

Znaleziono: 2 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

0,95 kg

12,62 zł/1 kg

11,99 zł

0,38 kg

22,61 zł/1 kg

8,59 zł

z 1

Ryby marynowane nie tylko od święta

Jeśli lubisz ryby pieczone, smażone, surowe lub gotowane, to zapewne marynowane również będą ci smakować. Choć kojarzą się zwykle ze świątecznym stołem, możesz zmienić te przyzwyczajenia. Spróbuj ryb marynowanych na różne sposoby!

Po co marynuje się ryby?

Jednym ze sposobów przyrządzania, a zarazem konserwacji ryb jest ich marynowanie. W zalewie octowej umieszcza się zarówno zupełnie surowe mięso, jak i takie, które zostało wcześniej usmażone albo ugotowane. Podczas tego procesu ryba nie tylko nabiera smaku, aromatu i barwy, ale i jędrności. Do marynat dodaje się warzywa surowe, przesmażone lub zagotowane z zalewą. Oprócz tego stosuje się praktycznie wszystkie dostępne przyprawy, świeże i suszone zioła, a także np. musztardę, wina białe i czerwone, ocet winny i spirytusowy, sos sojowy, miód. Trzeba robić to jednak z wyczuciem, żeby nie spowodować, że ryby marynowane będą niesmaczne, a ich naturalne walory smakowe zostaną utracone. Te, które czekają na Ciebie w naszym asortymencie, są już właściwie przyrządzone i gotowe do zjedzenia!

Z czym jeść ryby marynowane?

Jeśli szukasz pomysłu na szybkie, smaczne i zdrowe danie, to ryby marynowane doskonale się do tego nadają. Jedząc te produkty, nie musisz martwić się o dodatkowe kalorie, za to zyskasz znacznie więcej. Oprócz tego, że spowalniają one proces starzenia i obniżają ciśnienie krwi, to spożywając je, zapobiegasz rozwojowi schorzeń sercowo-naczyniowych. Jeśli te produkty znajdą się w twoim jadłospisie co najmniej dwa razy w tygodniu, poprawisz swój wzrok, kondycję skóry i poziom cukru we krwi.

Zjedz je jako kanapkę lub pokrój w sałatkę. Jeśli lubisz eksperymenty kulinarne, skuś się na tuszę na grillu lub ugotuj kebaby z kawałków.

W naszej lodówce czekają na Ciebie ryby marynowane takich firm jak:

Sprawdź 3 powody, dla których warto jeść ryby!