Pokruszone drożdże zalewamy połową porcji ciepłego mleka. Dodajemy cukier, mieszamy i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, na 30 min.
Dodajemy pozostałe mleko, następnie zaczyn łączymy z mąką, solą oraz roztopionym olejem kokosowym.
Wyrabiamy ciasto, ale nie za długo, i odstawiamy je do lodówki, aby wyrosło. Może być lekko klejące. Jeśli jest za rzadkie, dodajemy więcej mąki.
Schłodzone ciasto wykładamy na blat. Rozwałkowujemy na prostokąt (mniej więcej o wymiarach 40 cm x 20 cm), a na placku rozsmarowujemy margarynę.
Ciasto składamy „na trzy” do środka, ponownie rozwałkowujemy i znów składamy „na trzy”. Wkładamy do lodówki na 30 min.
Po tym czasie ponownie rozwałkowujemy ciasto, składamy „na trzy” i wkładamy do lodówki na 30 min. Czynność powtarzamy jeszcze 2 razy.
Krok 2
W międzyczasie przygotowujemy nadzienie do wegańskich rogali świętomarcińskich: mak i orzechy zalewamy wrzącą woda i odstawiamy na 20 min. Wraz z daktylami i rodzynkami mielimy wszystko na gładko w malakserze.
Dodajemy syrop z agawy, wegańską śmietankę i skórkę z pomarańczy. Masa powinna być dokładnie rozdrobniona i gęsta
Formujemy rogaliki: ciasto rozwałkowujemy na prostokąt i dzielimy je na trójkąty. Na każdy trójkąt nakładamy 1-2 łyżki nadzienia i zwijamy go w rogalik.
Uformowane rogaliki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i odstawiamy do wyrośnięcia na ok. 40 min. Nagrzewamy piekarnik do 1800C. Rogaliki marcińskie wegańskie pieczemy przez ok. 20-25 min, aż się lekko zezłocą.
Puder z ksylitolu łączymy z gorąca wodą, aby powstał lukier. Smarujemy rogaliki świętomarcińskie lukrem i posypujemy obficie orzechami.