Do rondelka wlewamy oliwę. Następnie pokrojoną w kostkę cebulę, oraz drobno posiekane śliwki. Całość podsmażamy kilka minut. Wlewamy passatę pomidorową, wsypujemy cukier trzcinowy, czosnek w proszku, słodką paprykę oraz wlewamy ocet jabłkowy. Na koniec doprawiamy musztardą . Dokładnie mieszamy, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy, aż powstanie gęsty sos.
Do osobnej miski wsypujemy mąkę z ciecierzycy i doprawiamy papryką. Następnie wlewamy wodę i doprawiamy pieprzem oraz solą. Dokładnie mieszamy, aż powstanie gładkie, dość gęste ciasto.
Kalafior myjemy, dzielimy na różdżki i gotujemy ok 10 min. Następnie studzimy i obtaczamy w powstałej polewie. Chrupki kukurydziane mielimy na drobno. Obtaczamy w nich cząstki kalafiora i układamy na grilla. Grillujemy je do zarumienienia z obu stron.
W międzyczasie kruszonkę przekładamy do miski. Dodajemy pokrojonego drobno ogórka oraz pokrojona w plasterki rzodkiewkę, następnie cząstki cebuli. Możemy skropić oliwą ale nie jest to konieczne. Grillowane „skrzydełka z kalafiora” podajemy z sosem bbq oraz sałatką.
Smacznego
Lista kategorii
Zużyty sprzęt i opakowaniaCertyfikat BIOPoznaj Nutri-scoreQR kodyNiedziele handlowe 2025Dodatkowe listingiUstawienia cookies