Twaróg bez laktozy MLEKPOL

Twaróg bez laktozy MLEKPOL

Cesarz codziennie ulega przemianie… materii, więc dba o nią stosując produkty bez laktozy.

Twaróg bez laktozy jest lekkostrawny i może być spożywany przez osoby z nietolerancją cukru mlecznego (laktozy), wynikającą z braku lub małej ilości enzymu laktazy, rozkładającego ten cukier w organizmie człowieka. Nietolerancja ta objawia się głównie problemami ze strony przewodu pokarmowego.

  • Twaróg jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego, który przyspiesza przemianę materii, a przy tym pozostawia uczucie sytości na dłużej. Odpowiednia ilość nabiału w diecie osoby dorosłej to około 150 g twarogu lub jego zamienników dziennie, np. 1 szklanka jogurtu naturalnego.
  • Jest dobrym źródłem lizyny – aminokwasu, który należy do tzw. aminokwasów egzogennych. Składniki te powinny być dostarczane z pożywieniem, ponieważ nasz organizm nie potrafi ich sam wyprodukować. Lizyna pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i układu krążenia: przeciwdziała miażdżycy i pomaga w utrzymaniu koncentracji.
  • Dostarcza sporych ilości witaminy B2, która bierze udział w procesach przemiany materii, korzystnie wpływa na układ odpornościowy, a także wspomaga prawidłowe widzenie. Niedobór ryboflawiny może objawiać się wypadaniem włosów, łuszczeniem się skóry, pękaniem warg czy zaburzeniami widzenia.

Udostępnij


Zamów produkty z porady

Mlekpol Mazurski Smak Twaróg półtłusty 275 g
0,275 kg
18,87 zł/1 kg
5,19 zł
Łowicz Twaróg tłusty 250 g
0,25 kg
15,96 zł/1 kg
3,99 zł

Zobacz również inne porady