Płatki błyskawiczne pełnoziarniste żytnie

Płatki błyskawiczne pełnoziarniste żytnie

Cesarz nigdy nie okazuje słabości, gdyż śniadanie błyskawicznie dodaje mu energii.

Pełnoziarniste płatki żytnie są idealną podstawą pełnowartościowego odżywczego śniadania. Wystarczy zalać je gorącą wodą, poczekać aż się wchłonie, dodać jogurt naturalny 2% i świeże owoce np. nektarynki.

  • Płatki żytnie dostarczają głównie węglowodanów złożonych, których udział procentowy w diecie powinien pokrywać około 50% dziennego zapotrzebowania na energię. Węglowodany są jedynym składnikiem pokarmowym, który odżywia nasz mózg, a także komórki nerwowe czy mięśnie. Pamiętaj o tym, że mięśnie zbudowane są z białka, ale energię do pracy otrzymują z węglowodanów.
  • Płatki żytnie, ze względu na wysoką zawartość witamin z grupy B, magnezu oraz węglowodanów złożonych, poprawiają pamięć i koncentrację. Polecane są zwłaszcza dzieciom, młodzieży i osobom starszym, ale także każdemu, kto pracuje umysłowo – zwłaszcza w pierwszej połowie dnia.
  • Są bogatym źródłem kwasu foliowego (witamina B9), który wpływa na wzrost i rozwój wszystkich komórek organizmu, obniża ryzyko powstawania nowotworów, a także przeciwdziała anemii (bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek).
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu