Pistacje

Pistacje

Cesarz osobiście dba, aby każdy sportowiec sięgał po pistacje!

Pistacje zawierają szereg witamin i składników mineralnych, dlatego pomimo wysokiej kaloryczności warto po nie sięgać kilka razy w tygodniu zamiennie z innymi orzechami. Pistacje i inne orzechy są bardzo zdrową przekąską, są źródłem tłuszczów oraz niezwykle sycącego białka. Wraz z dodatkiem owoców mogą stworzyć zdrowy i energetyczny posiłek idealny przy intensywnej pracy umysłowej czy po treningu fizycznym. 

  • pistacje mają silne właściwości antyoksydacyjne (zabezpieczają organizm przed m.in. chorobami nowotworowymi oraz opóźniają jego starzenie się), są źródłem witaminy E oraz witaminy C, które działają ochronnie na komórki organizmu m.in. na skórę. 
  • dzięki licznej obecności witamin z grupy B chronią nasz układ nerwowy. Pistacje przede wszystkim wzbogacają naszą dietę o witaminę B6, która chroni organizm przed rozwojem chorób układu krążenia, a także jest niezbędna w syntezie glikogenu w mięśniach i wątrobie. Dlatego osoby intensywnie uprawiające sport powinny zadbać o odpowiednią podaż tej witaminy z dietą. 
  • pistacje są źródłem luteiny – substancji warunkującej prawidłowe widzenie i funkcjonowanie narządu wzroku. Luteina należy do barwników roślinnych z grupy karotenoidów. Na organizm człowieka działa ochronnie, zabezpieczając skórę przed działaniem promieni UVA i UVB. Wspomaga także pamięć i koncentrację. 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu