Mleko bez laktozy Mlekovita Wydojone

Mleko bez laktozy Mlekovita Wydojone

Mleko - dla osób z nietolerancją laktozy.

Mleko i nabiał są ważnym elementem diety zwłaszcza u dzieci, gdy ich rozwój jest szybki i intensywny. U osób z nietolerancją laktozy, która najczęściej objawia się problemami ze strony układu pokarmowego, najlepiej podawać mleko bez laktozy. Laktoza w mleku jest rozkładana na cukry proste, w związku z tym jest ono słodsze w smaku.

  • mleko jest głównym źródłem wapnia w naszej diecie, składnika który odgrywa znaczącą rolę w budowie kości, zębów, chroni nasz szkielet przed osteoporozą i osteomalacją - chorobami, które powodują łamliwość i kruchość kości, szczególnie niebezpieczne w wieku starszym i częściej dotykające kobiet.
  • dostarcza pełnowartościowego białka zwierzęcego, będącego podstawowym elementem budującym organizm. Białko sprzyja także utrzymaniu prawidłowej masy ciała, poprzez wzrost tempa metabolizmu. Posiłki bogate w białko są bardziej sycące niż posiłki niskobiałkowe, co zmniejsza tendencję do podjadania.
  • optymalna ilość nabiału w diecie to nie więcej niż 2 szklanki mleka. Zbyt duża ilość białka zwierzęcego może nadmiernie obciążać nerki oraz wątrobę. Pij mleko zamiennie z jogurtem, kefirem czy maślanką naturalną.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu