Masło bez laktozy

Masło bez laktozy

Smak nie przegrywa w walce o zdrowie, dlatego na naszym stole króluje masło bez laktozy.

Masło bez laktozy jest polecane osobom z nietolerancją cukru mlecznego – laktozy. Objawia się ona zwykle problemami ze strony przewodu pokarmowego, a jego przyczyną jest brak enzymu rozkładającego laktozę – laktazy.

  • Masło jest cennym źródłem witaminy D, wpływającej pozytywnie na odporność organizmu, na nasze samopoczucie oraz wzmacniającej kości. Witamina D może podnosić wydolność organizmu podczas aktywności fizycznej, polepsza także pamięć i koncentrację. Obecna jest w niewielu produktach spożywczych.
  • Dostarcza witaminę A, odpowiedzialną za prawidłowy proces widzenia. Witamina A chroni oczy przed starzeniem się, zaćmą oraz tzw. kurzą ślepotą (niedowidzeniu po zmierzchu). Jest także silnym antyoksydantem – chroni organizm m.in przed chorobami neurodegeneracyjnymi.
  • Ze względu na wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, masło powinno być spożywane z umiarem, zwłaszcza przez osoby z nieprawidłowym lipidogramem (podwyższonym poziomem cholesterolu oraz triglicerydów) oraz z obciążeniem rodzinnym – skłonnością do chorób układu sercowo-naczyniowego.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu