Makaron żytni BIO BARTOLINII

Makaron żytni BIO BARTOLINII

Bilans diety wskazuje jednoznacznie: pełnowartościowe zboża w diecie to podstawa.

Makaron żytni należy do grupy produktów zbożowych, będących podstawą zdrowej, zbilansowanej diety. Produkty zbożowe są szczególnie ważne, gdyż dostarczają energii, wspomagają koncentrację i zmniejszają uczucie zmęczenia oraz niwelują stres.

  • Makaron żytni dostarcza witamin z grupy B, które wpływają głównie na funkcjonowanie układu nerwowego. Jedną z istotniejszych witamin z grupy B jest kwas foliowy (witamina B9), który jest niezbędny w działaniu układu rozrodczego, krwionośnego, przeciwdziała powstawaniu wad cewy nerwowej u płodu oraz działa uspokajająco na organizm człowieka.
  • Jest źródłem składników mineralnych, takich jak fosfor, miedź, żelazo i cynk. Cynk jest szczególnie ważny we właściwej pracy tarczycy, wraz z miedzią wpływa także na prawidłowy stan włosów, paznokci i skóry. Fosfor jest niezbędnym składnikiem dla zdrowia kości i zębów.
  • Zawiera gluten, dlatego osoby na niego uczulone lub chore na celiakię nie powinny jeść makaronu żytniego ani innych produktów, w których składzie znajduje się żyto.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu