Herbata ziołowa Herbapol

Herbata ziołowa Herbapol

Tajemnicę prozdrowotnej mocy ziół zgłębiaj w codziennej filiżance aromatycznego naparu.

Herbatki ziołowe naturalnego pochodzenia, bez barwników i sztucznych dodatków, są doskonałym zamiennikiem wody – nawadniają, a przy tym mają pozytywne działanie na nasz organizm.

  • Mięta zawiera olejki eteryczne, które dostarczają nam witaminy A, C, oraz substancji takich jak garbniki i flawonoidy, w tym rutynę. Flawonoidy należą do antyoksydantów chroniących organizm przed negatywnymi skutkami działania wolnych rodników (starzeniem się czy chorobami), a także podnoszą odporność organizmu. Rutyna jest flawonoidem wzmacniającym naczynia krwionośne, co ma znaczenie w profilaktyce i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Garbniki natomiast działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, oraz wykazują właściwości antyoksydacyjne.
  • Rumianek działa kojąco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie - m.in. łagodzi stan zapalny żołądka i jelit, pomaga w walce z infekcją gardła, rozluźnia i pomaga zasnąć. Rumianek zawiera olejki eteryczne, w których skład wchodzą m.in. flawonoidy, terpeny, sole mineralne – to dzięki tak bogatemu składowi rumianek wykazuje liczne właściwości lecznicze.
  • Zarówno rumianek jak i mięta mogą być spożywane przez dzieci. Mięta zmniejsza laktację u kobiet karmiących, a w ciąży może łagodzić uczucie nudności. Najlepiej pić każdego dnia różne zioła, w ilości do 3 filiżanek dziennie. Warto jednak pamiętać, że nawet ziołowe mogą zmniejszać przyswajanie żelaza z posiłków, dlatego osoby z anemią powinny pić je z umiarem i pomiędzy posiłkami.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu