Brzoskwinie

Brzoskwinie

Zachowaj młodość ciała i jasność umysłu dzięki cennym owocom

Brzoskwinie zaczęto uprawiać w Chinach, gdzie uważano, że sprzyjają zachowaniu młodości, były symbolem nieśmiertelności i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Zaczęto jest uprawiać ponad 4000 lat temu i traktowano jako relikwię. 

  • brzoskwinie są bogatym źródłem boru - składnika mineralnego, który poprawia sprawność umysłową zwłaszcza osób starszych. Bor jest składnikiem mineralnym występującym w śladowych ilościach w naszym organizmie, jego niedobór może przyczyniać się do występowania osteoporozy - łamliwości kości. Bor podnosi również poziom estrogenów, hormonów żeńskich, co ma szczególne znaczenie u kobiet w okresie menopauzy. 
  • brzoskwinie mają działanie przeciwwirusowe - dzięki obecności lizyny (aminokwasu niezbędnego), która otacza komórki tworząc dodatkową barierę niemożliwą do pokonania przez wirusy. Dodatkowo zawiera znaczne ilości błonnika pokarmowego, który odżywia mikroflorę jelitową, stymulując wzrost pożytecznych bakterii i wzmacniając działanie układu odpornościowego. 
  • w brzoskwiniach znajdziemy spore ilości żelaza, wapnia i magnezu. Wapń jest podstawowym budulcem kości i zębów, ale również ma kluczowe znaczenie w procesach przemiany materii oraz łagodzi objawy alergii. Żelazo i magnez są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i układu nerwowego.
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu