Baton proteinowy bezglutenowy MAXSPORT

Baton proteinowy bezglutenowy MAXSPORT

Poznaj zdrowe, proteinowe batony

Baton proteinowy MaxSport jest doskonałą przekąską dla osób aktywnych fizycznie oraz umysłowo. Jedna porcja (60 g) dostarcza 215 kcal, w tym aż 15 g białka i około 14 g węglowodanów przyswajalnych.

  • Jest produktem bezglutenowym, dlatego może być bezpiecznie spożywany przez osoby z nietolerancją bądź alergią na gluten czy też osoby chore na celiakie, u których nawet minimalna ilość glutenu może znacznie pogorszyć jakość życia i zdrowie.
  • Nie zawiera tłuszczów trans, które uważa się za najbardziej niekorzystne dla naszego zdrowia spośród wszystkich kwasów tłuszczowych. Tłuszcze trans podnoszą poziom cholesterolu całkowitego, podnoszą frakcję cholesterolu LDL (tzw. złego cholesterolu) i obniżają poziom dobrego cholesterolu HDL. Skutkiem takiego działania jest zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych w tym miażdżycy, nadciśnienia tętniczego i zakrzepicy.
  • Jest bogaty w kwas foliowy – dostarcza około 1/4 dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej na ten składnik. Kwas foliowy jest witaminą niezwykle ważną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka – jej niedobór prowadzi do wzrostu homocysteiny, upośledzenia syntezy kwasów RNA i DNA (materiału genetycznego), anemii, a także powstawania wad wrodzonych u płodu (dlatego tak ważne jest jego spożywanie w ciąży i przed zajściem w ciąże).
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu