Filtry

Typ

Chleb jasny

Znaleziono: 3 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

3
79
 

0,5 kg

7,58 zł/1 kg

5
49
 

0,38 kg

14,45 zł/1 kg

3
69
 

0,4 kg

9,23 zł/1 kg

z 1

Najlepszy chleb jasny

Pieczywo, podstawowy produkt spożywczy w naszych domach, dzielimy najczęściej na jasne i ciemne. Tymczasem w obu przypadkach możemy podzielić je jeszcze dodatkowo na różne rodzaje, biorąc pod uwagę m.in. artykuły wykorzystane do jego przygotowania. Oczywiście zawsze jednym z ważnych argumentów, który przemawia za wyborem, jest smak produktu. Z bogatym asortymentem takich artykułów można się zapoznać w kategorii Chleb jasny na carrefour.pl.

 

Rodzaje chleba jasnego

Zarówno jasne pieczywo, jak i ciemne może być wykonane z różnego rodzaju mąki. To od niej zależy uzyskany produkt, jego smak oraz inne cechy. Chleb jasny pszenny powstaje z jasnej mąki i jest mniej wartościowy od innych popularnych rodzajów, mianowicie pieczywa żytniego czy mieszanego. Do pszennego zaliczamy chleb, bułki, bułkę wrocławską, rogale maślane, chałki i nie tylko.
Chleb jasny jest ulubionym pieczywem wielu Polaków. Może mieć różny smak oraz kształt. Powstaje z wykorzystaniem przeróżnych dodatków. Warto przetestować różne takie produkty i na tej podstawie wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada pod względem smakowym. 

Chleb jasny – jak spożywać?

Pieczywo jasne dostarcza do naszego organizmu błonnik, a także żelazo, magnez i cynk. Najczęściej spożywamy je w formie kanapek z różnymi produktami. Warto wzbogacać taką przekąskę warzywami, które powodują, że posiłek staje się jeszcze bardziej wartościowy. Zdrowa kanapka może zawierać również zawierać nabiał (np. sery) i mięso (np. tuńczyk). Warto dodawać do niej produkty, które dadzą atrakcyjny efekt kolorystyczny – być może zachęcimy tak do ich spożycia nasze pociechy?

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu