Filtry

Marki

Typ

Twaróg tłusty

Wszystkie produkty w Twaróg tłusty: znaleziono 5 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

6
15
 

0,25 kg

24,60 zł/1 kg

5
95
 

0,25 kg

23,80 zł/1 kg

6
89
 

0,275 kg

25,05 zł/1 kg

6
05
 

0,25 kg

24,20 zł/1 kg

6
15
 

0,25 kg

24,60 zł/1 kg

z 1

Najlepszy twaróg tłusty

Twaróg tłusty jest najbardziej kaloryczny spośród wszystkich serów twarogowych, ale i tak pod tym względem wypada bardzo korzystnie na tle innych produktów spożywczych – w stu gramach jest około 140-150 kcal, a zawartość tłuszczu to około 8-9 procent. Innymi słowy, twaróg tłusty jak najbardziej może mieć stałe miejsce w codziennej diecie, a ze względu na bogactwo witamin, minerałów i białka, warto po niego sięgać jak najczęściej. Szeroki wybór produktów tego typu można znaleźć w kategorii „twaróg tłusty” na carrefour.pl.

Jak można wykorzystać twaróg tłusty?

Bez tłustego twarogu nie da się przyrządzić jednego z najpopularniejszych ciast – sernika. Twaróg tłusty najlepiej się do tego nadaje, ponieważ zapewnia ciastu odpowiednio wilgotną i puszystą konsystencję, a jego smak jest na tyle wyrazisty, że nie trzeba go zbyt mocno doprawiać. Dodawany do ciasta ser biały tłusty musi być oczywiście gładko zmielony, i dotyczy to nie tylko sernika, ale i innych serowych wypieków. Inne popularne dania wykorzystujące twaróg tłusty to naleśniki z serem, pierogi ruskie, pierogi leniwe. Można też przygotować z niego farsz do ciasta francuskiego albo smaczną pastę na kanapki, na przykład z dodatkiem jajka albo ryby. Szybką i smaczną przekąską jest jeszcze twaróg tłusty z jogurtem i owocami.

Twaróg tłusty – jak przechowywać?

Twaróg tłusty nie jest produktem o długim terminie przydatności i nawet gdy jest w hermetycznym opakowaniu, należy zawsze trzymać go w lodówce. Najlepsza temperatura dla twarogu to od 2 do 6 stopni Celsjusza. Twaróg nadaje się do zamrażania, niemniej już po rozmrożeniu może mieć nieco inny smak, dlatego najlepiej wykorzystać go wtedy do wypieków albo farszów.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu