Filtry

Marki

Typ

Twaróg chudy

Znaleziono: 4 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

5
69
 

0,25 kg

22,76 zł/1 kg

6
29
 

0,25 kg

25,16 zł/1 kg

7
49
 

0,275 kg

27,24 zł/1 kg

4
39
 

0,25 kg

17,56 zł/1 kg

z 1

Najlepszy twaróg chudy

Sery twarogowe znajdują szerokie zastosowanie w kuchni. Mają tę zaletę, że można je podawać zarówno na słodko, jak i słono, i to właśnie twaróg jest podstawą jednego z najpopularniejszych wypieków, czyli sernika. Bogaty wybór takich artykułów jest dostępny w kategorii „twaróg chudy” na carrefour.pl

Jak powstaje twaróg chudy?

Do produkcji twarogu potrzebne jest mleko. Serek twarogowy chudy najczęściej powstaje z mleka krowiego, które się ukwasza, aż powstaje na nim skrzep przekazywany do dalszej obróbki. W trakcie tego procesu do mleka dodaje się bakterie kwasu mlekowego, co pozwala obniżyć pH do optymalnego poziomu. Twaróg jest następnie poddawany pasteryzacji, tak by usunąć z niego wszelkie groźne dla zdrowia drobnoustroje. Ser twarogowy chudy powstaje z mleka o niskiej zawartości tłuszczu, dzięki czemu gotowy produkt jest lżejszy, mniej kaloryczny i o bardziej kremowej strukturze. Twaróg chudy najczęściej sprzedawany jest w kawałku o wadze około 200-250 gram.

Twaróg chudy – czy jest zdrowy?

Ser biały chudy zalicza się do najzdrowszych produktów mleczarskich. Dostarcza pełnowartościowe białko oraz wapń, prócz tego witaminy A, D i E. Ze względu na obniżoną zawartość tłuszczu, twaróg chudy polecany jest osobom, które muszą uważać na cholesterol i cukier – odpowiednio przyrządzony biały ser nie będzie podnosił ich poziomu. Mówiąc o odpowiednim przyrządzeniu chodzi głównie o to, by nie dodawać do twarogu zbyt wiele soli oraz słodkich dodatków jak chociażby miód.

Najwięcej prozdrowotnych właściwości ma twaróg świeży, dlatego opakowanie z białym serem należy otwierać dopiero wtedy, gdy planuje się go zjeść.

 
Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu