Tofu naturalne 300 g Solida Food

Tofu naturalne 300 g Solida Food
6,59 zł
0,3 kg
21,97 zł/1 kg

Każdy rodzaj Tofu 'Solida Food' produkowany jest z nasion soi niemodyfikowanej genetycznie, nie zawiera konserwantów i jest wytwarzane zgodnie z chińską tradycją kulinarną.

Tofu naturalne często jest składnikiem różnych gorących potraw i zup, a tofu wędzone czy smakowe doskonale nadaje się na zimne przekąski oraz do sałatek. Tofu posiada wiele cennych wartości odżywczych.

Jest cennym źródłem białka oraz roślinnych tłuszczów nienasyconych, szeregu witamin, a także składników mineralnych. Serek sojowy należy do grona niskokalorycznych produktów (100g w zależności od rodzaju tofu dostarcza około 120 kcal), ale jednocześnie do produktów dających dużą sytość. Jako, że jest produktem pochodzenia roślinnego, to nie zawiera cholesterolu. Tofu dostarcza organizmowi aminokwasy egzogenne oraz kwas linolowy i lecytynę.

Porcja tofu jest dobrym źródłem składników mineralnych takich jak: wapń, żelazo, potas, fosfor, magnez, cynk, selen, mangan, miedź oraz witamin: choliny, witamin z grupy B (B1, B2, B6, kwas foliowy), witaminy A. Tofu może być gotowane na parze, w sosach lub smażone.

Tradycyjne twarde tofu, które zyskało dużą popularność w Azji jest mniej kruche i bardziej zbite.

Sprawdza się szczególnie jako dodatek do potraw, ponieważ dobrze wchłania marynaty i przyprawy.