Tofu

6 produktów w kategorii

z 1

Sortuj po:

Najpopularniejsze

Tofu naturalne 300 g Solida Food
0,3 kg
21,97 zł/1 kg
6,59 zł
Tofu wędzone 220 g Solida Food
0,22 kg
31,77 zł/1 kg
6,99 zł
Tofu z czosnkiem 220 g Solida Food
0,22 kg
31,77 zł/1 kg
6,99 zł
Clearspring Tofu Bio 300 g
0,3 kg
36,63 zł/1 kg
10,99 zł
Tofu chilli 220 g Solida Food
0,22 kg
31,77 zł/1 kg
6,99 zł
Tofu w sosie sojowym 220 g Solida Food
0,22 kg
31,77 zł/1 kg
6,99 zł

z 1

Tofu

 
Tofu – to najbardziej znany produkt będący zamiennikiem nabiału. To produkt wybierany przez osoby nietolerujące laktozy oraz będące na diecie wegańskiej, ale nie tylko – spróbuj tofu w różnych odsłonach, oferowanych przez producentów dostępnych w sklepie online Carrefour!
 
Czym dokładnie jest tofu? To rodzaj twarożku otrzymywanego w procesie koagulacji mleka sojowego. W Chinach tofu (pod oryginalną nazwą „doufu”) znane jest od setek lat (wedle legendy zostało po raz pierwszy stworzone w II w. p.n.e.). Stamtąd, tysiąc lat później, trafiło do Japonii. Znana nam nazwa „tofu” pochodzi z języka japońskiego. Dziś ten twarożek sojowy jest popularny we wszystkich kuchniach Dalekiego Wschodu i podbija także Europę – łącznie z naszymi podniebieniami.
 
Tofu to doskonały zamiennik nabiału. Jest cennym źródłem wapnia i fosforu. Zawiera również żelazo, potas, magnez, cynk, selen, mangan, miedź, witaminy z grupy B i witaminę E. To także źródło dobrze przyswajanego białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

 

Soja zawiera ponadto duże ilości lecytyny, tak istotnej dla procesów uczenia się i zapamiętywania. 

 

Co ciekawe, tofu łatwo przyjmuje smak produktów, które są z nim wymieszane; można je przyrządzać na mnóstwo różnych sposobów. Świetnie chłonie wszelkiego rodzaju przyprawy oraz marynaty. 

 

W naszej ofercie znajdziesz zarówno tofu bez żadnych dodatków (np. bio tofu Clearspring, sprowadzane prosto z Japonii), jak i twarożki w różnych wersjach smakowych, które zadowolą różne podniebienia. Są wśród nich chociażby tofu wędzone, tofu marynowane w sosie sojowym, tofu z dodatkiem czosnku czy pikantne tofu z chili. 

 

Tofu może być składnikiem sałatki, jak również wystąpić w roli dania głównego, zastępując z powodzeniem mięso. Nie zawiera tłuszczów pochodzenia zwierzęcego i nie podnosi poziomu złego cholesterolu we krwi. Dzięki zawartości fitohormonów tofu może łagodzić objawy menopauzy, udowodnione jest także jego działanie w profilaktyce niektórych nowotworów, m.in. raka piersi. 

 

Wybierz swój ulubiony rodzaj tofu i zamów w sklepie internetowym z dostawą do domu – na zdrowie!