Drożdże

Znaleziono: 0 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

Brak wyników dla podanych kryteriów

Drożdże


Drożdże – niezbędne w przemyśle spożywczym, a także w naszej kuchni. Rosnące w cieple ciasto drożdżowe przywodzi na myśl smaki dzieciństwa. Drożdże przydadzą się nam także do wypieku własnego chleba czy zrobienia domowej pizzy, ale również do kuracji odżywczo-upiększającej!
 
Drożdże to jednokomórkowe grzyby, które w sprzyjających warunkach szybko namnażają się przez pączkowanie (stąd „rosnąć jak na drożdżach”!). Wypiek chleba umożliwia również wydzielany z drożdży dwutlenek węgla – produkt fermentacji.

Drożdże znane były już w starożytności. Od wieków cenimy je nie tylko za to, że pozwalają na przygotowanie wspaniałych wypieków, ale i za ich walory zdrowotne.
 
Drożdże są niezwykle bogate w witaminy z grupy B, które wpływają na naszą kondycję psychiczną, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, uczenie się i zapamiętywanie. Zawierają również witaminę E, zwaną witaminą młodości i minerały takie jak sód czy selen.
 
Drożdże wpływają bardzo pozytywnie na kondycję skóry oraz włosów i paznokci.

 

Zapobiegają wypryskom, łagodzą trądzik oraz stany zapalne, a to dzięki zawartości biotyny oraz cynku. Cynk pobudza także układ immunologiczny do pracy oraz chroni plamkę żółtą przed zmianami zwyrodnieniowymi, dzięki czemu pomaga zachować dłużej prawidłowe widzenie.

 

Drożdże z oferty kilku producentów dostępne są w sklepie internetowym Carrefour. Z powodzeniem możesz je wykorzystać nie tylko do wypieków, ale także do odżywienia organizmu i oczyszczenia go z toksyn. Taki „napój drożdżowy” znany był już w starożytności, a przygotujesz go, zalewając rozdrobnione drożdże wrzącą wodą lub gorącym mlekiem. Całość dobrze wymieszaj i pozostaw do wystygnięcia.

 

Dostępne w naszej ofercie Drożdże Babuni do słodkich wypieków charakteryzują się bardzo wysoką aktywnością. To niezwykle istotne przy wypiekach, które powinny powstawać z odpowiednio wyrośniętego ciasta. Sprawdź w przepisie, ile drożdży potrzebujesz, wejdź na stronę naszego sklepu i wybierz odpowiednią markę i liczbę opakowań. Zamów wygodnie z dostawą do domu!