Drożdże

Wszystkie produkty w Drożdże: znaleziono 3 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

1
49
 

1 szt.

1
65
 

1 szt.

1
29
 
1,59 zł cena sprzed obniżki

0,42 szt.

3,07 zł/1 szt.

-19%

z 1

Najlepsze drożdże

Drożdże są produktem wykorzystywanym w przemyśle spożywczym, ale również przydają się w naszej domowej kuchni. Mają one wiele zastosowań, ale najczęściej używamy ich do wypieku ciast, chleba, a także pizzy. Warto mieć je w lodówce. Takie artykuły dostępne są w kategorii Drożdże na carrefour.pl.

Wartości odżywcze drożdży

Produkt ten jest składnikiem wielu dań i kojarzy się przede wszystkim z przemysłem spożywczym i oczywiście to nie przypadek, bo zawdzięczamy mu m.in. bułki, chałkę, chleb i nie tylko. Co więcej, drożdże zawierają białko, tłuszcze, węglowodany i błonnik. Znajdują się w nich m.in. witaminy z grupy B, a także składniki mineralne, takie jak potas, wapń, magnez, cynk. Właściwości drożdży powodują, że są one wykorzystywane nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również do produkcji preparatów prozdrowotnych przeznaczonych do suplementacji diety, a także kosmetyków pielęgnacyjnych. W domach oczywiście stosujemy je głównie do przeróżnych wypieków.

Jak przechowywać drożdże?

Warto mieć w domu zapas drożdży tradycyjnych, ale czy w przypadku tych produktów możliwe jest długie ich przechowywanie? Przede wszystkim czas przydatności do spożycia należy sprawdzić na opakowaniu. Sposób ich przechowywania zależy od formy produktu. Standardowe drożdże domowe w kostce powinny być oczywiście trzymane w odpowiedniej temperaturze w lodówce, ale można je też mrozić. W takim przypadku najlepiej podzielić je na cztery części, aby w razie potrzeby móc wyjąć nie więcej niż potrzebujemy. Innym produktem są drożdże suszone, które najczęściej sprzedawane są w saszetkach w proszku. Można je umieścić w szafce, gdzie panuje temperatura pokojowa i wykorzystać w terminie określonym na opakowaniu.

 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu