Galaretki

1 produkt w kategorii

z 1

Sortuj po:

Najpopularniejsze

Zott Galaretka truskawkowa 175 g
0,175 kg
13,09 zł/1 kg
2,29 zł

z 1

Galaretki
 


Galaretka to wyrób spożywczy przygotowywany na bazie płynnego składnika, który został zagęszczony substancją żelującą. Może to być żelatyna, pektyny lub agar. Galaretki mogą być oczywiście słone – te powstające na wywarze mięsnym czy rybnym – ale miłośnika deserów owocowych zajmują szczególnie galaretki słodkie. Nazwa „galaretka” pochodzi od łacińskiego słowa „gelare”, oznaczającego „zamrażać”, „zamrozić”. Co ciekawe, podczas gdy po polsku galaretka odnosi się do stężałego wywaru bądź soku owocowego, po włosku „gelato” oznacza lody!
 
Desery ze słodkiej galaretki mają swoją historię. Po raz pierwszy pojawiły się na kartach książki kucharskiej w XVIII wieku – galaretka znalazła tam swoje miejsce między warstwami ciasta biszkoptowego znanego w Anglii pod nazwą trifle.
 
Przygotowanie domowej galaretki zabiera trochę czasu! Należy przygotować produkty – sok lub aromat owocowy oraz substancję żelującą, a po wymieszaniu całości poczekać, aż deser stężeje. Gotowe desery z galaretki można skonsumować od razu!

 

Dostępne w ofercie sklepu internetowego Carrefour gotowe desery z galaretki mogą stanowić pyszną, owocową przekąskę samą w sobie lub stać się bazą do innego deseru. Galaretki owocowe doskonale komponują się z bitą śmietaną, bakaliami (wystarczy wyłożyć je na wierzch deseru po otwarciu kubeczka lub wymieszać z galaretką) oraz ze świeżymi owocami. Mogą stanowić też element dekoracyjny ciast i tortów (czerwona lub zielona galaretka pokrojona w sześciany pięknie prezentuje się na torcie śmietanowym!) oraz składnik deserów lodowych podawanych w pucharkach.

 

Wybierz swój ulubiony smak galaretki z oferty Carrefour online i wygodnie zamów – o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Możesz wybrać opcję z dostawą do domu lub do wybranego sklepu, gdzie zakupy będą na Ciebie czekać już spakowane.