5 pomysłów na spędzenie wieczoru w gronie najbliższych

Czas wolny często przeznaczasz na kino, zakupy w galerii handlowej albo na wspólny posiłek na mieście z przyjaciółmi. Zdarzają się jednak sytuacje, w których musisz zostać w domu – dlatego warto poznać możliwości kreatywnego spędzenia wieczoru z najbliższymi w czterech ścianach. Zapoznaj się z naszymi pomysłami.5 pomysłów na spędzenie wieczoru w gronie najbliższych

Wspólne gotowanie

Niektórzy twierdzą, że nie mają talentu i zdolności kulinarnych. Tymczasem w wielu przypadkach kuchenna nieporadność to wynik braku doświadczenia. Warto spróbować swoich sił w kuchni, ponieważ wspólne gotowanie to świetna opcja na spędzenie czasu z bliskimi. Nie trzeba od razu wybierać skomplikowanych do przygotowania potraw. Wybierz proste danie z gotowego i szczegółowo rozpisanego przepisu, które znajdziesz w Internecie. Możesz także zapytać znajomych o proste i sprawdzone przepisy na pyszne posiłki.

Przede wszystkim dokładnie przemyśl menu i przygotuj potrzebne składniki, aby podczas gotowania niczego ci nie zabrakło. Następnie rozdziel obowiązki pomiędzy pomocników, np. jedna osoba kroi, druga miesza, trzecia przygotowuje sos itp. Oczywiście do pomocy warto zaangażować dzieci – dla wielu maluchów odmierzanie produktów, wałkowanie ciasta albo lepienie ciasteczek jest wielką frajdą. Zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych, samodzielne przygotowanie kolacji i deseru może sprawić dużą satysfakcję.

Kino domowe

Po zjedzeniu pysznego, przygotowanego własnoręcznie posiłku warto chwilę odpocząć i nabrać sił na kolejne rozrywki. Jeśli nie możesz wyjść z rodziną do kina, czemu nie przygotujesz go w domu? Kanapa, na której wszyscy będziecie mogli się wygodnie ułożyć oraz duży telewizor lub rzutnik wystarczą, by zamienić salon w domowe kino. Jeśli jednak ogranicza Cię mały ekran, wystarczy poszperać w Internecie – znajdziesz w nim różne wskazówki jak skonstruować rzutnik, np. z kartonu, lupy i smartfona. Dzięki samodzielnie wykonanej konstrukcji spędzisz relaksujący wieczór z najbliższymi i zyskasz w ich oczach uznanie.

Oglądanie starych zdjęć lub filmów

Zorganizuj wycieczkę do minionych czasów. Sięgnij po stare albumy ze zdjęciami lub stare filmy nagrane na kasetach VHS. Powspominaj z bliskimi podróże i najważniejsze chwile w życiu. Wróćcie do czasów, gdy byliście szczęśliwi i powspominajcie udokumentowane momenty czystej radości. Może przygotujecie ramki na zdjęcia, w których umieścicie piękne fotografie i ozdobicie nimi dom? Możecie także stworzyć kolaż ze zdjęć, np. na kartce brystolu, a następnie zawiesić go na ścianie oprawionego w antyramę. Taki wspólny powrót do miłych wydarzeń z przeszłości bez wątpienia zbliży was do siebie i wywoła wielkie uśmiechy na twarzach.

Gra w karty, kości, bierki, kalambury…

Różnego rodzaju gry mają wielu zwolenników, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Niektórzy lubią grać w karty, np. w makao lub tysiąca, inni wolą bierki i kości. Znakomitą rozrywką dla osób w każdym wieku są kalambury – drużynowa gra towarzyska, której celem jest odgadnięcie hasła przedstawianego gestami lub rysunkiem przez członka przeciwnej grupy. Podczas zabawy nie można nic mówić ani wydawać żadnych innych dźwięków. Warto sięgnąć również po leżące gdzieś w szafie zapomniane puzzle. A może wspólne rozwiązywanie krzyżówek umili Wam wieczór?

Samodzielne zaprojektowanie gry planszowej

Świetnym pomysłem na spędzenie wieczoru są gry planszowe. Jednak nic nie dostarcz tyle frajdy jak samodzielnie zaprojektowana i wykonana planszówka. Temat przewodni wybierzcie sami – może to być ulubiony film lub bajka albo gra przyrodnicza. Możecie także samodzielnie wykonać plansze do gry w statki albo warcaby. A jeśli nie boicie się wyzwań, skonstruujcie stół do piłkarzyków DIY z kartonu, słomek i zapałek lub spinaczy do bielizny.

Sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych jest wiele. Oprócz wyżej wymienionych mogą to być np.: wspólna organizacja przestrzeni, ćwiczenia fizyczne, czytanie na głos książek, karaoke, domowa sesja zdjęciowa z wykorzystaniem smartfona. Możliwości są tysiące – należy jedynie uruchomić wyobraźnię.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu