Zapraszamy na WIELKĄ LOTERIĘ. Rób zakupy i wygrywaj!

RÓB ZAKUPU I BIERZ UDZIAŁ W WIELKIEJ LOTERII

60-lecie Carrefour – droga od pomysłu do globalnej marki!

Historia Grupy Carrefour to fascynująca opowieść o jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych sieci supermarketów i hipermarketów na świecie. Marka Carrefour została założona przez Marcela Fourniera w 1959 roku we Francji – jednak to był dopiero początek jej niesamowitej drogi do sukcesu.

Wszystko zaczęło się od otwarcianiewielkiego sklepu spożywczego w Annecy, który bardzo szybko zyskał popularność dzięki innowacyjnym pomysłom Marcela Fourniera i jego wspólnika Denisa Deforeya. Jednym z nich było wprowadzenie samoobsługowej powierzchni sprzedażowej – dziś dla nas oczywiste, w tamtych czasach stanowiło zupełną nowość.

Z kolei w 1963 roku powstały pierwsze hipermarkety Carrefour, które oferowały znacznie większy wybór produktów niż tradycyjne sklepy spożywcze. To kolejna z innowacji, która zapoczątkowała rozwój marki na międzynarodową skalę.

Początki Grupy Carrefour na rynku międzynarodowym

W latach 70. i 80. Grupa Carrefour rozszerzała swoją działalność na rynki zagraniczne, otwierając sklepy w innych krajach europejskich, a później także na innych kontynentach. To był okres intensywnego wzrostu i ekspansji firmy, która wyróżniała się zdolnością adaptacyjną, elastycznością i ogromną determinacją wszystkich osób odpowiedzialnych za poszczególne procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.

W kolejnych dziesięcioleciach Carrefour kontynuował rozwijanie oferty, włączając do niej produkty z różnych kategorii – od elektroniki po odzież. Ta różnorodność produktów przyciągnęła jeszcze większą liczbę klientów. Firma wciąż wprowadzała innowacje w zakresie zakupów online i dostaw, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb klientów.

Program zrównoważonego rozwoju

Warto podkreślić, że w 2000 roku Grupa Carrefour wprowadziła programy zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na ochronie środowiska i społecznej odpowiedzialności biznesu. Głównym celem było dbanie o ekosystemy, zasoby naturalne i zmniejszenie negatywnego wpływ na środowisko.

To jednak nie wszystko. Grupa Carrefour na stałe współpracowała z Bankami Żywności, przekazując na rzecz tej organizacji niesprzedaną żywność, aby ta mogła pomagać osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, a także ograniczać marnowanie jedzenia.

Carrefour liderem w globalnym handlu detalicznym

W ciągu 60 lat od założenia firmy Grupa Carrefour stała się jednym z globalnych liderów w handlu detalicznym. Obecnie posiada tysiące sklepów na całym świecie. Innowacyjność jest jednym z filarów sukcesu grupy Carrefour, która stale wprowadza nowe technologie i rozwiązania, aby ułatwić zakupy swoim klientom. To właśnie między innymi troska o potrzeby klientów jest kluczem do utrzymania pozycji lidera!

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu