Soda oczyszczona

7
49
 

0,25 kg

29,96 zł/1 kg

1
25
 

0,08 kg

15,63 zł/1 kg

1
39
 

0,07 kg

19,86 zł/1 kg

2
29
 

0,04 kg

57,25 zł/1 kg

1
59
 

0,07 kg

22,71 zł/1 kg

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, to delikatny, doskonale biały proszek, który ma wiele różnych zastosowań. Z pomocą tej chemicznej substancji można z powodzeniem zrobić domowe porządki, jak i upiec coś naprawdę pysznego. Warto mieć w kuchennej szafce 2-3 opakowania sody, by wykorzystać ją gdy tyko zajdzie taka potrzeba. Jak wykorzystać sodę w kuchni? Co można z jej pomocą wyczyścić?

Soda oczyszczona spożywcza – zastosowanie w kuchni

Soda oczyszczona ma w naszych kuchniach bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej używa się ją do pieczenia różnego rodzaju ciast, ciasteczek, racuchów i gofrów. Wszystko przez to, że doskonale zastępuje tradycyjny proszek do pieczenia i ma właściwości spulchniające. Gaz (dwutlenek węgla), który powstaje w reakcji chemicznej sprawia, że nasze wypieki pięknie wyrosną nawet bez dodatku jajek. Soda oczyszczona do ciasta to jednak nie jedyne jej zastosowanie w kuchni.

Nie każdy wie, że soda oczyszczona dodana do mięsa sprawi, że stanie się miękkie, a po upieczeniu będzie wręcz rozpływać się w ustach. Wystarczy posmarować je miksturą wykonaną z wody i sody na lepką, dość gęstą papkę i wstawić do lodówki na około 4 godziny. Soda przyda się również jeśli zależy nam na zachowaniu naturalnego żółtawego koloru ziemniaków podczas gotowania czy chociażby po to, by przyspieszyć proces gotowania roślin strączkowych.

Soda oczyszczenia w domowych porządkach

Doskonałe właściwości czyszczące sody znane są już od dawna. Dzięki temu, że jest to produkt pochodzenia ekologicznego bardzo dobrze sprawdzi się zwłaszcza w domach alergików i osób bardzo wrażliwych na różnego rodzaju zapachy ponieważ skutecznie je neutralizuje. Z zastosowaniem sody możemy skutecznie czyścić zarówno duże powierzchnie, jak podłogi czy kabiny prysznicowe, jak również małe akcesoria – łyżeczki do herbaty czy buty. Co ciekawe już jeden kubek sody wsypany do kanalizacji pozwoli szybko i skutecznie zlikwidować wydobywający się z niej nieprzyjemny zapach. Dodana do prania przedłuży świeżość naszych ubrań.

Soda oczyszczona – gdzie kupić?

Gdzie dostępna jest soda oczyszczona? Sklep Carrefour oferuje sodę od różnych producentów, która sprosta wielu domowym wyzwaniom. Ile kosztuje soda oczyszczona? Cena jednego opakowania sody oscyluje w granicach 2 zł.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu